Simson: naiste kohustuslikule ajateenistusele on mitmeid takistusi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Keskfrakstiooni esimees Kadri Simson.
Keskfrakstiooni esimees Kadri Simson. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles, et kuigi naiste ettevalmistus militaarkriisi ajal ei tee halba, on Eestis naiste kohustuslikule ajateenistusele mitmeid takistusi.

"Kindlasti leiab rolle, mida naised saavad riigikaitses edukalt täita. Võimalikust militaarkriisist on keeruline kellelgi kõrvale jääda ja seetõttu on parem, kui selleks on ettevalmistunud nii mehed kui naised," ütles Simson ERR-i uudisteportaalile.

"Jumal lõi küll inimesed erinevateks, aga Samuel Colt muutis nad kõik võrdseks. Neljakilost automaati suudab käes hoida nii mees kui naine ja laskeoskustes on mõni naine osavamgi," lisas ta.

Samas on Simsoni sõnul terve rida faktilisi takistusi, miks Eestis hetkel naistele kohustuslikku ajateenistust rakendada ei saa.

"Võrreldes Soomega, kus valdav enamus aastakäigu noormeestest jõuab kaitseväkke, läheb meil sinna vaid iga kolmas. Eestis on mure pigem sellega, et ei suudeta olemasolevaidki kutsealuseid piisavalt relvastada ja majutada. Puudu on instruktoritest. Oluline on ühiskonna suhtumine sellesse, kas ajateenistusest kõrvalehoidmine on aktsepteeritav või mitte. Igasugune arutelu ajateenistuse teemal aitab laiendada positiivset suhtumist," lausus Simson.

Norra parlament kiitis hiljuti heaks eelnõu, millega esimesena Euroopas kehtestatakse kohustuslik ajateenistus ka naistele.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: