Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lauri Laasiga tülli läinud Tartu piirkonna aseesimees heideti Keskerakonnast välja

Foto: ERR

Keskerakond viskas erakonnast välja Tartu piirkonna aseesimehe ja abilinnapeaks pürginud Silver Kuusiku. Üle kümne aasta erakonnas olnud Kuusik läks kooseluseaduse teemadel tülli riigikogu liikme Lauri Laasiga ja võttis pärast erakonnast väljaarvamist endaga kaasa veel 21 erakonna liiget.

Hea ja äge mees, opositsioonis oli ta lausa asendamatu, aga tegemist oli tema valikutega. Me oleme temaga pikalt rääkinud - nii iseloomustas Tartu piirkonna esimees Aadu Must "Aktuaalsele kaamerale" Silver Kuusikut, kes oli pühapäevani piirkonna aseesimees ja on varem pürginud Musta meeskonnas abilinnapeaks, kuid pühapäeval erakonnast endalegi ootamatult välja visati.

Tänane Postimees kirjutas, et Kuusik pahandas nädala eest riigikogu keskfraktsiooni liiget Lauri Laasit, positades oma Facebooki kontole, et tal on häbi keskerakondlaste pärast, kes hääletasid kooseluseaduse poolt.

"Ma ütlesin, et ma loodan, et kapo nii Toobali kui Laasi likvideerib, just nimelt kõrgema palga pealt likvideerib," rääkis Kuusik. Sellise avameelsuse peale reageeris Laasi ja teatas Kuusikule saadetud sõnumis: "Sina rott, sinu "likvideerimisega" tegelen personaalselt järgmisel nädalal. Kloun."

Kuigi Laasi "Aktuaalsele kaamerale" kommentaari anda ei soovinud, põhjendas ta Postimehele oma mahlakat sõnakasutust sellega, et tal on seoses homme lahendi saava kohtuasjaga raske aeg. Likvideerimise all pidas Laasi aga silmas erakonnast välja arvamist, mille erakonna juhatus pühapäeval, Kuusiku seisukohti kuulamata, heaks kiitis.

Tartus aktiivse keskerakondlasena tuntud Kuusik tegutseb nüüd aga aktiivselt endise erakonna vastu ja viis esmaspäeval erakonda 21 inimese lahkumisavalduse.

"Tõepoolest, meile toodi lauale paljud väljaastumisavaldused, aga need on väga vanad avaldused, mille reaalne koht oleks arhiivis, aga näha on, et kunagi on neid kogutud. Need ei ole 2014. või 2013. aasta avaldused," ütles Aadu Must.

Musta sõnul ei tea tema, miks erakonna juhatus Kuusikut ülekuulamisele ei kutsunud.

"Peale kümmet aastat erakonnas, ma oleks oodanud, et sellele viimasele kohtumõistmisele kutsutakse ka mind ennast kohale. Teatavasti komparteis oli ka selline komme, et tehti kõigepealt noomitus, siis tuli vali noomitus ja alles siis visati parteist välja. Keskerakonnas käivad asjad veel julmemalt," resümeeris Kuusik.

Kuusik tegi Lauri Laasi vastu avalduse ka politseisse.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: