Pilvre: naiste kohustuslik kaitseväeteenistus oleks mõeldav ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Barbi Pilvre arvab, et naiste kohustuslikku kaitseväeteenistust võiks kaaluda. Relva kandmise kõrval saaksid naised panustada ka hoolduse valdkonda.

"Lisaks sellele, et naiste kohustuslik kaitseväeteenistus tuleks kindlasti kõne alla, kui laiendada ja edasi arendada asendusteenistust. Kui relvakandmine pole vastuvõetav, saaks panustada riigikaitsesse hoolduse valdkonnas, sanitaridena, miks mitte ka lasteaedades abipersonalina. Kindlasti on siin palju teemat, mida arutada," ütles Pilvre ERR-i uudisteportaalile.

Pilvre osutas, et Eestis on juba täna naisi, kes soovivad kaitseväes teenida ja seda ka teevad.
"Miks mitte arutada naiste üldist kaitseväekohustust tulevikus," lausus Pilvre.

Ta täpsustas, et see oleneb samas ka kaitseväe võimekusest naisi teenistusse võtta, sest vaja on kasarmuid ja muid tingimusi kohandada.

"Kindlasti võiks tulevikus laiendada asendusteenistust ja sellega seoses on üha aktuaalsem ka naiste kaitseväeteenistus," arvas ta.

Norra parlament kiitis hiljuti heaks eelnõu, millega esimesena Euroopas kehtestatakse kohustuslik ajateenistus ka naistele.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: