Narva loobub avalikel bussiliinidel oma ettevõtte eelistamisest ({{commentsTotal}})

Narva linn
Narva linn Autor/allikas: tourism.narva.ee

Narva linn kavatseb avada ühisvedude turu ja kuulutada avalike bussiliinide teenindamisele konkursi.

Seni on Narva linnavõim avalikel bussiliinidel eelistanud oma ettevõtet - linnale kuuluvat ettevõtet Narva bussiveod. Seda on peetud otstarbekaks erinevatel kaalutlustel. Esiteks saab nii hoida sõitjatele meelepärast piletihinda; nii maksab Eesti suuruselt kolmandas linna bussipilet 50 senti ja lisaks on Narva pidevalt kasvatanud tasuta sõitjate hulka. Praegu naudivad priisõitu inimesed alates 66. eluaastast, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Samas on rahulolematus bussifirma tööga aina kasvanud ja seda peetakse piirilinna probleemseimaks ettevõtteks. Eelmisel aastal eraldati bussifirmale linnaeelarvest võlgade katteks 400 000 eurot. Lisaks sellele küsib ettevõte aastaseks dotatsiooniks juba poolteist miljonit eurot. Kuid, kas raha kasutatakse targalt, sellest linnal täit ülevaadet ei ole, nii kinnitab Narva abilinnapea Maksim Volkov.

"Kogu aeg tekivad küsimused, miks Narva bussiveod tahab just sellist summat, kuidas nad seda kasutavad ja äkki saab seda teha paremini," lausus Volkov.

Maksim Volkovi sõnul on ainus viis asjasse selgust saada ühisvedude turg avada ja kuulutada Narva bussiliinide teenindamiseks avalik konkurss.

Hea näitena toob Narva abilinnapea Tartut, millest tahetaksegi eeskuju võtta. Alustada tahetakse liinivõrgu analüüsist, mida pole tehtud kümme aastat. Sel sügisel tellitav analüüs selgitaks välja vanade liinide efektiivsuse ja uute vajaduse ning oleks aluseks tuleval aastal välja kuulutatavale bussiliinide teenindamise konkursile.

Maksin Volkov ütles, et juhul kui Narva bussifirma konkursil kaotajaks jääb, ootab neid pankrot.

"Me näeme, mis toimub selles sfääris. Kui üks ettevõte kaotab oma turuosa, siis teine ettevõte võtab need töötajad tööle. Probleem on vaid selles, kuhu lähevad juhid. Aga see on nende probleem," märkis ta.

Narva bussivedude juhatuse liige Silver Peepmaa Narva linnavõimu plaane kommenteerida ei soovinud.

Narva bussiveod teenindavad kaheksat linna- ja üheksat maakonnaliini. Ettevõttel on 44 bussi ja palgal 75 inimest. Narva linnaliine kasutab ühe kuu jooksul kuni 50 000 sõitjat.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: