Mikko: naistest võiks aastate pärast saada kindralid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Marianne Mikko (SDE) ütles, et kuigi Eesti ei ole hetkel veel valmis Norra eeskujul naiste ajateenistust kohustuslikuks muutma, võiks kunagi mõnest naisest ka kindral saada.

Mikko rääkis Vikerraadio saates "Uudis +", et riigikaitsekomisjonis naiste kohustusliku ajateenistuse teemat arutatud ei ole. Ta arvas, et Eesti kaitseväel ei ole praegu ressurssi meeste kõrval naised aega teenima võtta, sest siis peaks olema nii infrastruktuuri kui ka instruktoreid pea poole rohkem. "See ei ole lihtsalt jõukohane," sõnas Mikko.

Küll aga rõhutas Mikko asjaolu, et alates 2013. aasta 1. aprillist on Eesti naistel võimalik vabatahtlikult osaleda kaitseväe teenistuses.

"Ma toetan väga seda, et meie ajateenistuses oleks rohkem noori naisi vabatahtlikkuse alusel," märkis ta.

Mikko sõnul on tänase seisuga kaitseväes vabatahtlikult aega teenimas 23 naist. Ministri määrusega võib neid olla 38.

"Kui praegu moodustavad kaitseväes aega teenivad naised 1 protsendi, siis aastate käigus võiks see protsent kasvada 10-ni," leidis Mikko.

Riigikogulane rääkis, et naised on väga konservatiivses Eestis läbi meedia olnud orienteeritud sellele, mis on naise kohustused, aga mitte sellele, mis on naise võimalused.

Ta ei välistanud, et mõnest vabatahtliku ajateenistuse läbinud naisest võiks Eestis saada kunagi ka kindral. "Kindral võib olla täiesti selgelt naine. Aga aastakümnete pärast. See võtab aega."

Mikko sõnul süstib Eesti naistesse kaitsetahet näiteks Kaitseliidu ridades tegutsev Naiskodukaitse, millel on 2100 liiget.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: