Ossinovski: poliitilisel tasemel peaks "meie" ja "nemad" olema välistatud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jevgeni Ossinovski.
Jevgeni Ossinovski. Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Haridusminister Jevgeni Ossinovski kirjutas Facebookis avaldatud postituses, et 21. sajandi Euroopa inimõigustel põhinevas ühiskonnakorralduses ei peaks olema kohta "meie" ja "nemad" vastandusel.

Postituses märgib Ossinovski, et helistas täna Jürgen Ligile. "Rääkisin tõepoolest asjad südamelt ära. Rääkisin ära, et ehkki tema poolt öeldu on mitmes mõttes isiklikult solvav, elan ma selle üle. Olen elanud eestivenelasena Eestis 28 aastat, nii et olen pidanud vastu võtma oluliselt räigemaid solvanguid."

Neli aastat eestivenelasena Eesti poliitikas osaledes on Ossinovski enda sõnul püüdnud ehitada silda eesti- ja venekeelsete inimeste vahel. See on toonud kaasa rünnakuid mõlemalt poolt.

Ossinovski sedastab, et tema jaoks on täiesti vastuvõetamatu, kui valitsuse liige kasutab päritolu silti kui argumenti vestluskaaslase seisukoha alavääristamiseks.

"Olen võtnud oma poliitilise töö põhiliseks eesmärgiks, et kõik Eestis elavad inimesed, nende emakeelest ja päritolust sõltumata, kuuluksid täieõiguslikult Eesti ühiskonna "meie" sekka. Et poliitilisel tasemel oleks "meie" ja "nemad" välistatud. See positsioon on põhimõtteline ning baseerub väärtuselisel arusaamal sellest, missugune on 21. sajandi Euroopa inimõigustel põhinev ühiskonnakorraldus."

Rahandusminister Jürgen Ligi ütles Postimehele, et tal oli Ossinovskiga usalduslik vestlus ja et nad mõistavad üksteise tundeid nüüd paremini. "Kinnitasin üle, et mul ei olnud Facebooki repliigis oma sõbrale vähimatki mõtet kellegi rahvusest, selgitasin, et rahvusküsimusest ega kellegi õigusest kaasa rääkida polnud jutt, oli migratsioonist ja ettevaatlikkuse vajadusest olukorras, kus eri kogemusega põlvkonnad tajuvad nõukogude aja pärandit paratamatult erinevalt ja võivad ka solvuda. Aga loomulikult oli sõnastus ebaõnnestunud ja katkena avalikkusele arusaamatu," lausus Ligi.

Ligi sõnul on tema veendumus, et vastandlikke tundeid ei tohi ühiskonnas võimendada ja sellest, kas poliitikud lepivad, sõltuvad ka ühiskonna meeleolud.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: