Ansip soovitab temast vabanevat europarlamendi kohta Urmas Paetile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Juan Carlos Hidalgo/EPA

Andrus Ansipi Euroopa Komisjoni asepresidendi kohale asumisega jääb vabaks tema europarlamendi koht, mida ta soovitab välisminister Urmas Paetile, kes sai Ansipi ja Kaja Kallase järel parlamendivalimistel Reformierakonnast kolmanda tulemuse.

"Aus oleks minna Euroopa Parlamenti sellel, kellel on tugev rahva mandaat ja Urmas Paetil on väga tugev rahva mandaat. Selle lühikese ajaga, mil mina olen europarlamendi liige olnud, olen ma aru saanud, et väga paljud europarlamendi liikmed spetsialiseeruvad kiiresti ja nendest saavad väga head Euroopa tasemel eksperdid," ütles Ansip "Aktuaalsele kaamerale".

Ansipi arvates võiks ka Paetist saada Euroopa tasemel korralik ekspert. Paet aga ütles, et ei ole veel otsustanud, kas läheb Euroopa Parlamenti või mitte, kuid lisas, et see otsus sünnib õige pea.

"Ma sain tegelikult alles täna hommikul valimiskomisjonilt sellise teadaande, kus nad soovivad minu vastust. Siiani ei olnud ju ka ühtegi nii-öelda ametlikku protseduuri võimalik algatada, kuna Euroopa Parlament kinnitas uue Euroopa Komisjoni ametisse alles kolmapäeval," ütles Paet.

Brüsselisse mineku poolt ja vastuargumente kaalub Paet peamiselt seepärast, et tema töö väliministrina ja amet Euroopa Parlamendis, on mõnevõrra erinevad.

Küsimusele, kas otsustamine oleks lihtsam, kui ta saaks ka järgmises valitsuses välisministrina jätkata, ütles Paet, et see ei oma mingit tähtsust. "Küsimus on väga selgelt valikus, kas muuta oma tegevuse profiili täna Euroopa Liidu kui terviku keskseks mõnevõrra rohkem, kui ta võib-olla seni on olnud."

Kui Paet siiski Euroopa parlamenti ei lähe, võib Ansipi asendusliikmeks saada riigikogu liige Igor Gräzin.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: