Jürgen Ligi: sellega ma ei lepi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1414344498000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Oma tagasiastumisest teatanud rahandusministri Jürgen Ligi sõnul on ta andnud põhjuse teda rünnata ja tema sõnu valesti tõlgendada.

Ligi ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ta ei võta omaks neid süüdistusi, mis on tema vastu esitatud ja ta ei lepi ka sellega, et tema mõttevahetuse üks katkend on tehtud suureks rahvustevahelise vaenu õhutamiseks. "Sellega ma ei lepi ja ma kavatsen seda ka selgitada põhjalikumalt," rõhutas rahandusminister.

"Ma olen kindlasti ebamugav vastane oponentidele ja ma olen käitunud selle poolest ettevaatamatult, et ma olen andnud ettekäände mind rünnata, oma sõnu tõlgendada," lisas ta.

Ligi sõnul ei kasutanud ta oma väljaütlemistes kordagi rahvuslikku mõõdet. "Aga seal taga oli tõepoolest mulje sellest, mida Jevgeni Ossinovski tegelikult ajab ja mis on ta ilmavaade."

Rahandusminister tuletas meelde, et ta on juba oma mitmetitõlgendatava sõnakasutuse eest vabandust palunud ning lisas, et ta ei saa leppida sellega, et üks fragment ajalootajust ja nõukogude võimu tagajärgedest pööratakse konflikti õhutamiseks rahvuste vahel. Ligi sõnul tema seda kuidagi teinud ei ole ja hoopis Jevgeni Ossinovski oleks pidanud selle eest vabandama.

"Ma andsin aega Jevgeni Ossinovskil vabandada oma tegude eest. Ma loodan, et ta taipab nüüd seda teha. Tal olid kõik võimalused avalikuse ees lepitust näidata ja ja öelda, et Eestis ei ole seda rahvuslikku vaenu. Tuleb anda aega öelda ühiskonnale midagi rahustavat ja mitte ässitavat," ütles Ligi.

Küsimusele, kas ta ootab , et Ossinovski astuks tagasi, vastas Ligi, et see "oleks väga elegantne". "Aga ta ei tee seda muidugi. Ma kardan, et tema natuuris on astuda ainult edasi. Jõhkral moel ja oma agendaga - ma olen seda näinud," lisas Ligi.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: