Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärnumaal pakub lasteaiakohtade põuale leevendust moodulrühm

Foto: Postimees/Scanpix

Pärnumaa Sauga valla Tammiste lasteaed avas uksed alles kolme aasta eest. Lasteaiakohtade põua leevendamiseks renditi nüüd aga moodulid ja avati nendes sõimerühm. Pärnumaal pole sellist võimalust varem kasutatud.

Sauga vallavanem Priit Ruut tõdes, et paraku jäi lasteaed kitsaks ja tuli hakata nuputama, kuidas olukorda lahendada. Lõpuni pole mure siiski lahendatud, kuid seda on leevendatud moodulrühmade lisamisega, vahendasid ERRi raadiouudised.

Lasteaiale renditi ühe rühma jagu mooduleid, kus on ruumi 16 lapsele.

Sel sügisel jäi Tammiste lasteaia ootejärjekorda kolm aia- ja üheksa sõimelast. "Aga eks sügisel paistab, mis järgmine aasta toob. Tõenäoliselt kohtade vajadus suureneb." Kogu valla peale on järgmisel sügisel puudu 40-50 lasteaiakohta.

Sellist olukorda pole Ruudu sõnul võimalik ühe hoobiga lahendada. "Ei õnnestu kõike korraga lahendada, aga me panustame suuresti Pärnu linna piirkonna lasteaiale, mis on linna ja lähiümbruse valdade ühine projekt, mida me kavandame," rääkis Ruut. Tema sõnul saaks iga vald selles lasteaias mingi arvu kohti.

Praegu on tegu veel ideega, kuid kõik osapooled panustavad sellesse. Lisaks loodetakse abi saada Euroopa Liidu tõukefondidest.

Osa Sauga valla lastest käib lastehoius ning vald maksab kompensatsiooni, et vanematele ei läheks see kallimaks kui munitsipaallasteaias käies. Kevadel oli neid lapsi 25, praegu on kümmekond.

Tammiste lasteaias on kohti 102 lapsele.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: