Eesti valiti ÜRO majandus- ja sotsiaalnõukogu liikmeks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Välisminister Urmas Paet.
Välisminister Urmas Paet. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti valiti ÜRO majandus- ja sotsiaalnõukogu (ECOSOC) liikmeks 182 poolthäälega. Eesti liikmelisus algab 1. jaanuarist ning kestab kolm aastat.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on Eesti prioriteedid nõukogus inimõiguste kaitse, õigusriikluse ja heade valitsemistavade eest seismine, internetivabadus, põlisrahvaste õigused ning humanitaarküsimused.

"Samuti annab ECOSOCi liikmesus Eestile võimalusi suurendada oma nähtavust rahvusvaheliselt, tihendada suhteid arengumaadega ning panustada rahu ja julgeoleku kindlustamisse ning humanitaarkriiside kiiresse ja tõhusasse koordinatsiooni," lisas ta.

ECOSOC on ÜRO peamine majandus- ja sotsiaalküsimustega tegelev organ. ECOSOCi ülesanne on edendada majandusarengut, inimõiguste kaitset ja rahvusvahelist koostööd erinevates sotsiaalvaldkondades ning koordineerida ÜRO eriagentuuride, programmide ja fondide tegevust.

Nõukogu algatab või viib läbi uurimusi, annab soovitusi, valmistab ette konventsioone ning korraldab rahvusvahelisi konverentse.

ECOSOC hakkab arutama arengukoostöö teemasid ja jälgima 2015. aasta järgsete kestliku arengu eesmärkide elluviimist.

ECOSOCi 54 liikmesriiki valib ÜRO Peaassamblee. Eesti oli esmakordselt ECOSOCi liige aastatel 2009-2011.

Eesti on esitanud ka oma kandidatuuri ÜRO Julgeolekunõukogu mittealalise liikme kohale aastateks 2020-2021.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: