Urmas Reinsalu: Rõivas on istungite juhataja Mikseri juhitavas valitsuses ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Urmas Reinsalu.
Urmas Reinsalu. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Rahandusminister Jürgen Ligi tagasiastumisega lõppenud sündmused osutavad IRL-i esimehe Urmas Reinsalu hinnangul, et sotsiaaldemokraatide mõju valitsuses on kasvanud nii, et „praegu on roosa juba kogu valitsus“.

„Ligi ei lahkunud oma sõnade pärast – seda ütlesid nii tema kui ka peaminister [Taavi] Rõivas. See oli poliitiline vastasseis, mis lahenes nii, et sotsiaaldemokraadid said oma tahtmise. Nii kurja sõnasõda ma ei mäletagi – kindlasti mitte valitsusliidu seest, aga isegi valitsuse ja opositsiooni vahelt,“ rääkis Reinsalu Vikerraadio saates „Opositsioonitund“.

Tema sõnul on sotsiaaldemokraatide mõju praeguses valitsuses kasvanud ja see häirib oluliselt Reformierakonda.

„Taavi Rõivas püüdis kehtestada n-ö kehtestada Reformierakonna üle sotsiaaldemokraatide, aga see kukkus tal läbi. Selle eest maksti Jürgen Ligi ministrikohaga. Taavi Rõivas on praegu valitsuse istungite juhataja Sven Mikseri juhitavas kabinetis,“ ütles Reinsalu.

Riigikogu teine aseesimees Jüri Ratas (KE) leidis, et valitsuskoalitsioon oleks pidanud Ligi ja Ossinovski tüli puhul ühtseks jääma.

„Nad oleks pidanud suutma enda sees selle küsimuse ära lahendama, vabandama ja minema edasi. Seda valitsuskriisi neli kuud enne valimisi ei ole vaja,“ tõdes Ratas ja lisas, et ta muidugi ei toeta Ligi öeldut, mis lõhestavat ühiskonda.

Urmas Reinsalu taunis seda, et valitsuserakonnad mängisid üksteise vastu rahvusküsimust.

„Ühiskond ja selle psühholoogiline tervis on väga habras asi ja poliitikutel on väga raske neid asju parandada, küll aga on väga lihtne neid asju katki teha ja tõmmata lõhesid ühiskonna sees. Minu meelest me peaksime otsima asju, mis ühendavad, mitte ei lõhesta.“

Ratas lisas, et juhtunu on õppetund kõigile poliitikutele.

„Tuleb välja, et poliitiku sõnal raadioeetris või tema kirjel Facebookis on siiski väga suur kaal. See näitab, et poliitikud peavad endale aru andma, mida nad ütlevad ja kas nad tahavad ühiskonda lõhestada või liita.“

Täismahus saadet saab kuulata siit.

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: