Rõivas: ilmselt IRL-is käärib ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1414759105000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Reformierakonna esimees Taavi Rõivas ütles, et ilmselt Isamaa ja Res Publica Liidus käärib ja soovitas inimestelt endilt küsida, miks sellest erakonnast lahkutakse.

IRL-i senise aseesimehe Eerik-Niiles Krossi astumises Reformierakonda välistas Rõivas intervjuus Vikerraadiole poliitilise šantaaži.

"Nii palju, kui mina tean, on Isamaa ja Res Publica Liidus olnud juba pikemalt teatavad sisemised käärimised. Küllap seda, miks see nii on ja miks inimesed leiavad, et IRL-is ei ole võimalik jätkata, tuleb pigem nende endi käest küsida," kommenteeris Rõivas saates "Stuudios on peaminister" Krossi liitumist.

"Aktuaalsele kaamerale" ütles Rõivas, et tegemist on naeruväärse väitega. "Ma ei tea küll kedagi, kes suudaks ette kujutada, kuidas on Eesti poliitikas võimalik panna inimesi šantaažiga otsustama, millises erakonnas nad soovivad olla. Pigem oleme ju kõik avalikult näinud seda, et IRL-is on juba mõnda aega sisepingeid ja ma arvan, et kellegi šantaažis süüdistamise asemel oleks IRL-il põhjust rahulikult sisekaemust teha ja vaadata, mis on need suured pinged põhjustanud," rääkis peaminister.

Rõivas lisas, et viimastel nädalatel on Reformierakonnaga liitunud mitmeid inimesi, mis peaks ühiskonna seisukohalt olema oodatud.

"Seda on mitte ainult Reformierakonnalt, vaid ka kõikidelt teistelt erakondadelt oodatud, et poliitikasse tuleks uusi inimesi ja seda erinevatelt elualadelt. On oluline kaasata inimesi rohkem," rõhutas peaminister.

Küsimusele, kui suurt rolli võiks Krossi ja Yoko Alenderi parteivahetusel mängida rolli IRL-i vastuseis kooseluseadusele ja kas see ongi tänases Eestis maailmavaate ja väärtushinnangute lõplik mõõt, vastas Rõivas, et seda on liiga palju öeldud.

"Maailmavaated on ikka laiemad. Loomulikult on sallivus oluline ja paljude jaoks väga tähtis osa maailmavaatest, aga kindlasti on väga olulisel kohal Eesti riigi julgeoleku tagamine. Ka see, kuidas saavutada meie jätkuv majanduskasv," rääkis Reformierakonna juht.

Konkreetselt IRL-i silmas pidades märkis Rõivas, et erisusi Reformierakonnaga on tegelikult palju.

"Maailmavaade, mis koos valitsuses olles tundus päris sarnane, eks ka selle kohta on viimasel ajal tulnud neilt vastakaid signaale. Nende maksuettepanekud on olnud pigem vasakpoolsed, pigem sellest sarjast, mida ootaks sotsiaaldemokraatlikult erakonnalt," ütles Rõivas.

"Tahtmata sildistada, kas see on hea või halb, aga need ettepanekud on teistsugused kui Reformierakond teeks," rõhutas peaminister.

Rõivas ei karda, et senised ustavad parteisõdurid uute tulijate valguses oma riigikogu kohast ilma jäävad. "Ma ei karda, et erakonna liikmed, kes on varem parlamendis olnud ja seal head tööd teinud, välja jääks."

Ta ütles, et riigikogu koosseisus vahetub valimiste järgselt tavaliselt 40-50% koosseisust, sest osa inimesi valib ise mingi muu eluala või väljakutse.

"Tasakaalu leidmine on väga oluline. Ei ole ainult professionaalsed poliitikud, mida on ka väga vaja - olen ka ju ise professionaalne poliitik, kes on elus väga palju poliitika valdkonnaga seotud olnud - aga ma tunnen, et meie kõrval ja seas peab olema inimesi, kel on vahetum kontakt ka muu eluga," tunnistas Rõivas.

"Olen kindel, et need inimesed [Heidy Purga, Nikolai Novosjolov, Maris Lauri] teevad poliitikat mitmekesisemaks, kvaliteetsemaks," sõnas Rõivas.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: