Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maris Lauri andis riigikogu ees ametivande

{{1414991265000 | amCalendar}}
Autor/allikas: Raigo Pajula (presidendi kantselei)

Rahandusminister Maris Lauri astus täna ametisse ametivande andmisega riigikogu ees.

President Toomas Hendrik Ilves kohtus Kadriorus peaminister Taavi Rõivasega ning kirjutas alla otsusele vabastada Jürgen Ligi tema palvel rahandusministri ametist ja nimetas uueks rahandusministriks Maris Lauri, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Asudes täitma Vabariigi Valitsuse liikme kohustusi, olen teadlik, et kannan selles ametis vastutust Eesti Vabariigi ja oma südametunnistuse ees. Tõotan pühalikult jääda ustavaks Eesti Vabariigi põhiseaduslikule korrale ning pühendada oma jõu eesti rahva heaolu ja tuleviku kindlustamisele," luges rahandusminister Maris Lauri ette valitsusliikme ametivannet. 

Seaduse järgi saab minister alustada oma tööülesannete täitmist pärast riigikogu ees ametivande andmist. 

Senine rahandusminister Jürgen Ligi esitas peaminister Rõivasele tagasiastumispalve pühapäeval, 26. oktoobril. Täna vabastas president Ligi rahandusministri ametist. 

Maris Lauri sõnul on tema prioriteetideks rahandusministrina riigieelarve menetlemise lõpule viimine riigikogus, Euroopa Liidu fondide võimalikult kiire kasutusele võtmine ning pühendumine majanduskeskkonna paremaks muutmisele, et luua võimalused majanduskasvu kiirendamiseks. 

Enne rahandusministri ametisse asumist töötas Maris Lauri peaministri majandusnõunikuna. Lisaks on Maris Lauri olnud 2014. aastast EASi nõukogu liige ja EASi Auditikomitee esimees. Aastatel 1998-2011 oli Maris Lauri majandusanalüütik Swedbankis, 1996-1998 Tallinna Pangas. Eesti Panga majandusanalüüsi osakonnas töötas ta 1994-1996, majandusministeeriumi investitsiooni osakonnas 1993-1994 ning Eesti Teaduste Akadeemia Astro- ja Atmosfäärifüüsika instituudi raamatupidamises 1989-1991. 

Samuti on Maris Lauri andnud loenguid, olnud väitekirjade juhendaja, oponent ja kaitsmiskomisjoni liige Tartu Ülikoolis, Tallinna Tehnikaülikoolis, EBSis, Audenteses ning Kõrgkoolis Veritas. Maris Lauril on teadusmagistri kraad Tartu ülikooli majandusteaduskonnast.

Laurist saab kuues naisminister valitsuses. Nii palju pole naisi olnud üheski varasemas Eesti valitsuses.

Ligi teatas enda tagasiastumisest 26. oktoobril pärast seda, kui oli haridusminister Jevgeni Ossinovskit nimetanud Facebookis "juurtetuks" ja "sisserändaja pojaks roosast erakonnast".

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: