X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Puuetega inimeste pöördumise algataja saab homsel riigikogu arutelul sõna võtta

Tiia Sihver.
Tiia Sihver. Autor/allikas: ERR

Riigikogu juhatus toetas täna võimalust, et homsel töövõimereformi teemalisel arutelul saab sõna ka puuetega inimeste pöördumise algatajate esindaja.

Sotsiaalkomisjon tegi riigikogu juhatusele ettepaneku lisada 6. novembril toimuva olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelul ettekandjaks puuetega inimeste pöördumise algataja ja esindaja Tiia Sihveri. Riigikogu juhatus otsustas toetada sotsiaalkomisjoni ettepanekut.

Lisaks võtab arutelul puuetega inimeste nimel sõna ka puuetega inimeste koja esindaja Monika Haukanõmm.

"Kuna esmaspäeval kinnitati päevakord nelja ettekandega, siis ei saa me viiendat ettekannet lisada. Sotsiaalkomisjon palus ettekande asemel riigikontrollilt ekspertarvamust kirjalikult, mistõttu saame esinema kutsuda kaks puuetega inimeste pöördumise esindajat," ütles riigikogu esimees Eiki Nestor.

Puudega inimeste ja omastehooldajate esindusorganisatsioonid, nende toetajad ja partnerid esitasid riigikogule kollektiivse pöördumise töövõimereformi kohta 20. oktoobril. Pöördumisele on alla kirjutanud 18 organisatsiooni.

Olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelul „Töövõimereformist ja puuetega inimeste olukorrast“ teevad ettekanded veel tervise- ja tööminister Urmas Kruuse ja sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof.

Esialgse kava järgi pidi ettekande tegema riigikontrolli tulemusauditi osakonna auditijuht Liisi Uder.

20. oktoobril viis Eesti liikumispuudega inimeste liidu juhatuse liige Tiia Sihver parlamendile pöördumise, mille üks algatajatest oli liit, mida ta esindas ehk Eesti liikumispuuetega inimeste liit. Pöördumises sooviti töövõimereformi arutamist riiklikult tähtsa küsimusena.

Pöördumisel oli 3500 toetusallkirja ja algatajate nimel Tiia Sihveri kontaktandmed. Üleeile otsustas sotsiaalkomisjon, et riigikogu ees esineb hoopis puuetega inimeste koja esindaja Monika Haukanõmm.

Selline samm tõi kaasa pöördumise algatajate ja opositsiooni terava kriitika. Puuetega inimeste koda on küll mitme liidu katuseorganisatsioon, kuid ei esinda kõiki pöördumise algatajaid, näiteks hooldajate liitu. Pealegi liitus puuetega inimeste koda pöördumisega teistest märksa hiljem, väidetavalt alles oma alaliitude survel, vahendas eilne "Aktuaalne kaamera".

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: