Raidma: Laaneotsa rünnak Terrase aadressil on kahetsusväärne ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Viimaseid päevi parlamendi riigikaitsekomisjoni esimehe ülesandeid täitev Mati Raidma peab kahetsusväärseks, et endine kaitseväe juhataja Ants Laaneots praegu ametis olevat kaitseväe juhatajat Riho Terrast ründas.

Laaneots kritiseeris möödunud nädalal Reformierakonna "Rahvusliku julgeoleku strateegia" kampaaniaüritusel kaitseväe arengukava ja nimetas praegust kaitseväe juhatajat Riho Terrast IRL-i marionetiks, kirjutas tänane Eesti Päevaleht.

Intervjuus Vikerraadiole ütles Mati Raidma, et see on kahetsusväärne juhtum, kuid debati käigus oma isiklikke vaateid jaganud Laaneots on ainus õige inimene on oma seisukohti ja vaateid selgitama ja kommenteerima.

"Ants Laaneots on debattides väljendanud oma isiklikku seiskohta. Mis puudutab praegust kaitseväejuhatajat Riho Terrast, siis komisjoni esimehena ütlen selgelt, et ta on teinud väga head tööd Eesti kaitsevõime tugevdamisel ja riigikaitse arendamisel. Selles osas austan ja tunnustan tema teeneid tänases riigikaitses," kinnitas keskkonnaministriks siirduv Raidma.

Eesti riigikaitse arengukava järgmiseks kümneks aastaks on Raidma sõnul valitsuse dokument, mis käis ka läbi riigikaitsekomisjonist, kus tehti dokumendile mitmeid arvestust leidnud parandusi.

"Komisjoni hinnang on, et arengukava sai realistilik, ajaga kooskõlas ja väga positiivne dokument. Tuleb öelda, et tegemist on dünaamilise dokumendiga ja ta arvestab julgeolekupoliitilise situatsiooni muutumist meie ümber. Ehk iga nelja aasta tagant vaadatakse see arengukava üle," rääkis Raidma.

Raidma ei väitnud, et Laaneots on oma seisukohtades eksinud. "Laaneotsal on kindralina oma isiklikud vaated, seisukohad ja arvamused sõjalise riigikaitse osas, mida ta debattidel on väljendanud."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: