Padar selgitas EL uuele põllumajandusvolinikule Balti riikide olukorda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrid arutasid esmaspäeval Brüsselis toimunud nõukogul põllumajanduse olukorda ning avaldasid muret seoses Euroopa Komisjoni plaaniga vähendada EL 2015. aasta eelarves põllumajanduse osa.

"Olukorras, kus põllumajandussektor on Venemaa embargo tõttu raskustes, pole mõistlik asuda 2015. aasta eelarvet kärpima, nii et see vähendaks ühise põllumajanduspoliitika raames võimalusi olemaolevale kriisile reageerida," ütles põllumajandusminister Ivari Padar.

Esimest korda EL uue põllumajandusvoliniku Phil Hoganiga kohtunud nõukogu leppis istungil kokku ühispositsioonis, milles soovitakse põllumajanduse osa EL eelarves mitte vähendada. "On arusaadav, et EL tuleva aasta eelarves kokku leppimine on seoses muutunud välispoliitilise olukorraga raskendatud. See aga ei saa olla põhjendus põllumajandussektori probleemide lahendamiseks vajalikku eelarvet vähendamisele,“ ütles Padar.

Balti riikide ja Soome olukorda selgitati volinik Phil Hoganile ka eraldi kohtumisel Balti riikide ja Soome põllumajandusministritega. "Eesti jaoks on oluline, et Balti riikide ja Soome piimandussektoritele avatakse täiendavad toetusmeetmed Euroopa Liidu tasandil. Hogan kinnitas, et mõistab piiririikide eriolukorda, mille on tekitanud Venemaa embargo EL toidukaupadele," rääkis Padar.

Euroopa Komisjoni ettepaneku kohaselt tõstetakse Euroopa Liidu 2015. aasta üldeelarves 448 miljonit eurot põllumajanduse peatüki alt välja. EL toetus kolme Balti riigi ja Soome piimasektorile sõltub aga sellest samast 2015. aasta eelarvest.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: