Kruuse: panustame alkoholismiga võitlemiseks 10 miljonit eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Tervise- ja tööminister Urmas Kruuse ütles, et valitsus ei istu alkoholi liigtarbimise vähendamisel käed rüpes ning näiteks EL-i uuel rahastusperioodil panustakse alkoholismiga võitlemiseks 10 miljonit eurot.

Kruuse ütles intervjuus ETV hommikuprogrammile, et see, mis Tallinna linnavalitsus täna teeb, on ainult kübeke rohelisest raamatust, mida valitsus on kinnitanud.

"Tänane valitsus on öelnud väga selgelt läbi aktsiisitõusude alkoholi ja pahede kohta, et me ei saa seda tolereerida," kinnitas Kruuse.

Küsimusele, kas Tallinn on õigel teel, kui piirab alkoholi kättesaadavust, ütles minister, et pealinn ajab tema hinnangul rohkem poliitikat, mitte niivõrd alkoholipoliitikat selles küsimuses.

"Alles hiljuti me nägime seda, kui pandi üles sildid, mis andsid märku, kus võiks alkoholi tarbida," tõi ta näiteks.

Samas tunnistas ta probleemide olemasolu. "Tõepoolest, need [Tallinna] tegevused on ette võetud lähtuvalt sellest, et kui läbi viidi kontrolloste või vaadati, kas ja kus noortele alkoholi müüdi, siis uuringud näitavad, et väikekauplustes on see kõige suurem probleem," rääkis Kruuse.

"Samavõrd on probleem ka nende inimeste suhtes, kes pärast väikekaupluste kinnipanekut ei saa enam saia-leiba ja piima osta. Selline kodulähedane võimalus esmatarbekaupu osta on välistatud," näeb ta negatiivset mõju.

Mõned inimesed on Kruuse sõnul öelnud ka seda, et Tallinna tegutsemine meenutab pigem porgandipeerande harvendamist, kus osad porgandid võetakse välja, et teised saaks tugevamaks minna.

"Ka riik on astunud väga jõulisi samme. Üks väga oluline muutus on see, et järgneva EL-i rahastusperioodi jooksul eraldame 10 miljonit eurot, et võidelda võidelda alkoholismi ja sõltuvusega, kavandada ka nendele inimestele rehabilitatsiooni."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: