Galerii ja video: Briti saatkond korraldas kaitseväe kalmistul mälestuspäeva tseremoonia ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1415699650000 | amCalendar}}

Täna leidis Tallinnas kaitseväe kalmistul aset traditsiooniline mälestuspäeva pidulik tseremoonia Briti kuningliku mereväe meremeeste haudade juures, kes langesid võideldes Eesti iseseisvuse eest aastatel 1918-1919.

Tseremoonia toimus Briti saatkonna eestvedamisel koostöös Eesti evangeelse luterliku kiriku ja Eesti kaitseväega.

Kell 11 ehk hetkel, mil 11. novembril 1918 peale Esimese maailmasõja lõppu kõik relvad üle Euroopa vaikisid, mälestatakse kõiki, kes on oma elu ohverdanud nii toimunud kui ka käimasolevates relvakonfliktides, kaheminutilise leinaseisakuga.

"Mälestuspäev on Suurbritannias väga eriline päev igaühe jaoks. See on päev, mil me sõna otseses mõttes seisatame ja seiskame kõik muu selleks, et meenutada neid, kes on teeninud oma riigi kaitseväes, ning eriliselt neid, kes on oma elu andnud või kes on rängalt vigastada saanud," ütles Briti suursaadik Eestis Chris Holtby.

"Sel aastal kannab mälestuspäev erilist tähendust, kuna on möödunud 100 aastat Esimese maailmasõja algusest, kus langesid miljonid inimesed. Aga Tallinnas on meil põhjust meenutada seda, et Esimene maailmasõda päädis Eesti iseseisvusega ja siin on oma elu andnud 112 Briti meremeest, et seda iseseisvust kindlustada. Meil on aeg meenutada neid sündmusi ja olla tänumeeles meie jätkuva liitlasseisuse ja sõpruse eest," lisas suursaadik Holtby.

Tseremoonial osalevad kaitseministeeriumi ja kaitseväe kõrged esindajad, Eestis resideeruvad suursaadikud, Tallinna inglise kolledži õpilaskogu esindajad, Ühendkuningriigi ja Briti rahvaste ühenduse riikide kodanikud ja paljud teised.

 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: