X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii ja AK video: puuetega inimesed avaldasid veel kord meelt

Puuetega inimesed kogunesid täna parlamendihoone ette, sest vaatamata esindusorganisatsioonide kriitikale plaanib võimukoalitsioon töövõimereformi teise lugemise täna lõpetada ning eelnõu lõpphääletusele saata.

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu juhatuse liige Jüri Lehtmets ütles "Aktuaalsele kaamerale", et reformiga on alustatud valest otsast ja läbi on mõtlemata, kuidas saab puudega inimene kodust välja ja jõuab töökohale ning kuidas seal hakkama saab.

Tema hinnangul on vähe tähelepanu pööratud ka sellele, kuidas saavad kohalikud omavalitsused hakkama suurema koormusega, kui reform käivitub.

"Kohalikule omavalitsusele on Urmas Kruuse ka öelnud, et neil on võimalik taotleda 50 miljonit. Kui me need kõik puudega inimeste peale laiali jaotame, siis see summa muutub väga väikeseks," ütles Lehtmets.

"Ja probleem ongi selles, et seda raha saab taotleda projekti vormis ja nagu me teame, nii mõnigi väiksem omavalitsus ei oleks selleks võimeline, kus on kõige teravam küsimus. Ja ometi see 50 miljonit neile abi ei paku, sest neil ei ole lihtsalt võimekust seda taotleda ja tegeleda," märkis Lehtmets.

"Valitsuse otsus tööhõivereformiga ilma selle õnnestumist tagavate põhimõtteliste muudatusteta edasi minna eelnõude teisele lugemisele on puudega inimestest teerulliga üle sõitmine," ütles sotsiaaltöö magistrant Asko Uri.

Eesti liikumispuudega inimeste liidu juhatuse liige Tiia Sihver on varem öelnud, et Eesti pole veel töövõimereformiks valmis.

Puudega inimeste ja omastehooldajate esindusorganisatsioonid ning nende toetajad esitasid riigikogule ühise pöördumise töövõimereformi kohta 20. oktoobril.

3500 toetusallkirjaga pöördumise hinnangul on töövõimereformi korraldajatel üsna udune arusaam, kuidas puudega inimesi saaks tööle aidata.

Toimetaja: Liis Velsker

Allikas: Martin Dremljuga/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: