X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tiia Sihver: me loodame veel presidendile

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu juhatuse liige Tiia Sihver ütles "Aktuaalse kaamera" stuudios, et kui töövõimereform võetakse praegusel kujul riigikogus vastu, siis pöörduvad puuetega inimesed abi saamiseks presidendi poole.

Sihver möönis, et puuetega inimestel ei ole pärast kolmapäevast riigikogu otsust, mis hääletas selle poolt, et töövõimereformi peatama ei hakata, usku, et nende ettepanekuid eelnõu arutamisel veel kuulda võetakse.

"See reform tervikuna, sellega on alustatud valest otsast, seda ei ole analüüsitud ega tehtud eeltööd," lausus Siver.

Tema hinnangul oleks pidanud alustama sellest, et küsida puuetega inimestelt, miks 60 000 puuetega inimest on tööta ning vaid 40 000 töötab, mitte saatma neid n-ö vägisi tööturule.

"Põhjused on väga lihtsad: inimesed ei pääse lihtsalt kodunt välja, inimestel ei ole töökohti ja inimestel ei ole võimalik seda tööd oma töökohas teha," loetles Sihver.

Tema sõnul on poliitikud küll lubanud erinevaid transpordivõimalusi arendada, kuid eelnõu nõuab sellegipoolest puudega inimeselt töötamist enne, kui tal on see võimalik.

"Kui neile ei looda selleks võimalusi, siis ei ole neid võimalik ka täita," selgitas Sihver. Näiteks ei pääse liikumispuudega inimene ilma invatranspordita kodust välja.

"Me veel loodame oma presidendi peale," ütles Sihver. Ta selgitas, et reformi käigus on vastu võetud uus seadus, töövõimetoetuse seadus, ja suures mahus on muudetud sotsiaalhoolekande seadust, ent analüüsimata on nende kahe toimimine koos.

"Meie näeme siin väga suurt vastuolu, mis ei ole ka põhiseadusega kooskõlas. Ja me loodame, et see ei jää nägemata ka presidendil ja ta lihtsalt ei saa seda vastu võtta," lisas Sihver.

Puuetega inimesed valmistavad ette oma pöördumist presidendile.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: