Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Omniva pani müüki hulga töötavaid postkontoreid

Foto: Postimees/Scanpix

Postiettevõte Omniva on müüki pannud hulga töötavaid postkontoreid, mis aga ei tähenda kontorite sulgemist. Postiteenuse osutamist jätkatakse rendipindadel.

Omniva kodulehel võib leida nimekirja 40 müüki pandud kinnistust, millest suur hulk on töötavad postkontorid. Omniva postiteenuste divisjoni juht Kaido Padar selgitas ERR-i raadiouudistele, et see ei tähenda, et postkontoreid sulgema hakatakse, vaid Omniva tahab muutuda kinnisvara omanikust rentnikuks.

"See võib eksliku mulje jätta tõesti, et riiklik postiettevõte sulgeb järjekordselt postkontoreid. Tegelikult ettevõte soovib olla hea rentnik ja mitte omada kinnisvara, vaid meie põhitegevus on täna ikkagi väga selgelt asjade liigutamine ühest kohast teise. Me ei pea ise omama nii suurt kinnisvaraportfelli," selgitas ta.

Omnival on üle Eesti 320 postiasutust, neist umbes 250 rendilepingutega. "Igasugune rendipinnal olemine tähendab seda, et me saame paremini oma kulusid jälgida, paremini liigutada postkontorit sinna, kus ta on inimesele lähemal. Need arendused, mida me peaksime täna tegema betooni või maja korrahoidu, tahaks pigem panna tennuste arendamisse. See on meie põhitegevus," rääkis Padar.

Tema sõnul on postiettevõte viie aasta jooksul müünud umbes 60 kinnistut ja lõplik eesmärk on jätta alles vaid kolm strateegilise tähtsusega hoonet.

Narva külje all asuv Vaivara vald on Eesti Posti kärpekavaga kaotanud ühe postkontori ja praegu käivad läbirääkimised teise postkontori muutmise üle postipunktiks.

Vaivara vallavolikogu esimees Veiko Luhalaid muutusi mõistab, kuid kas postiasutus valda ka tulevikus jääb, ta enam kinnitada ei söanda.

"Minigs etapis leppisime kokku esimese sammu, mis meie arvates oli see, millest edasi ei minda, aga tegelikult on jõutud praktiliselt kõikide ülejäänud sammudeni, mis veel astuda andis. Et nüüd objektiivne olla, siis loomulikult on postkontori teenuste kasutamine muutunud kardinaalselt, nii et võib-olla see majanduslikult ongi kõige õigem käik, aga kas ta on regionaalpoliitiliselt õige, jääb natuke kripeldama. Äriettevõttest saan ma tõesti aru, regionaalpoliitiliselt ei saa ma aru," arutles Luhalaid.

Padar lubas, et teenuste maht enam ei kahane. "Meil on kohustus igas vallas vähemalt 2500 elaniku kohta omada üht postkontorit, seda me teeme. Küsimus on lihtsalt selles, kas me igal pool ise tõesti täna oleme postkontori ja klienditeenindajaga valla elaniku kohta kohal või omame seal partnerit. Külapoodides ja raamatukogudes on avatud postipunkte, aga sulgemisi ei ole," rääkis ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: