Tallinnas algab vahipataljoni õppus Karujälg ({{commentsTotal}})

Vahipataljoni ajateenijad.
Vahipataljoni ajateenijad. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Esmaspäeval algab Tallinnas ja Harjumaal iga-aastane vahipataljoni sõjaväepolitseikompanii õppus Karujälg, millel hinnatakse peatselt reservi minevate sõjaväepolitsei ajateenijate oskusi ja teadmisi.

Õppuse raames patrullivad sõjaväepolitsei kompanii ajateenijad Nõmmel ning Suur-Sõjamäel. Lisaks patrullidele harjutavad nad teede märgistamist ja liikluse reguleerimist, korrakaitset, isikute ja objektide kaitset ning kolonnide julgestamist.

Detsembri algul reservi suunduvad sõjaväepolitsei ajateenijad alustasid teenistust tänavu jaanuaris. Lisaks õppusel hinnatavatele vahipataljoni sõduritele osalevad Karujäljel ka staabi- ja sidepataljoni kaitseväelased ning mere- ja õhuväelased.

Õppus kestab 21. novembrini.

Vahipataljon on spetsialiseerunud sõjaväepolitsei üksuste väljaõpetamisele. Samuti täidab vahipataljon kaitseväelisi esindusfunktsioone, tagab presidendi lossi auvahtkonna ning paneb välja aukompanii riiklikeks ja kaitseväelisteks tseremooniateks.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: