Tarand ja Ojuland said oma väärteoasjas trahvi ({{commentsTotal}})

Kristiina Ojuland.
Kristiina Ojuland. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Harju maakohus määras europarlamendi valimistel kampaania rahastamiseks kasutatud arvelduskontodest mitte teatanud kandideerijatele, teiste hulgas Indrek Tarandile ja Kristiina Ojulandile rahatrahvid.

Kohus määras Kristiina Ojulandile 200 euro suuruse ja Indrek Tarandile 160 euro suuruse trahvi, ütles maakohtu pressiesindaja Kristina Ots ERR-i uudisteportaalile.

Erakonnaseaduse kohaselt peavad aruandekohuslased lisaks valimiskampaania aruande esitamisele teavitama erakondade järelevalve komisjoni ka oma kampaania rahastamiseks kasutatud arvelduskontodest, kuid nii Indrek Tarand kui ka Kristiina Ojuland seda ei teinud.

Politsei esindaja leidis, et Tarandit ja Ojulandi tuleks väärteo eest karistada 200 euro suuruse trahviga.

Lisaks Tarandile ja Ojulandile olid samasuguse väärteoasjaga kohtus ka europarlamenti kandideerinud Krista Mulenok, Imre Mürk ja Andres Inn ning ka Tanel Talve, kuid tema osas tuleb otsus hiljem.

Mürk sai 200 euro suuruse, Mulenok 160 euro suuruse ja Inn 120 euro suuruse trahvi.

Kohus põhjendas karistuste erinevust sellega, et Tarand ja Mulenok said oma eksimusest aru ja kõrvaldasid selle enne kohtuistungit. Inn sai väiksema trahvi, kuna on pensionär.

Erakonnaseadus käsitleb arvelduskontost mitteteatamist väärteona, mida menetleb politsei ning milles langetab otsuse kohus.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: