Välisminister Pentus-Rosimannus tegi oma esimese visiidi Riiga ({{commentsTotal}})

Keit Pentus-Rosimannus ja Edgars Rinkēvičs.
Keit Pentus-Rosimannus ja Edgars Rinkēvičs. Autor/allikas: Läti välisministeerium

Välisminister Keit Pentus-Rosimannus arutas oma esimesel välisvisiidil Riias Läti välisministri Edgars Rinkēvičsiga Eesti ja Läti kahepoolseid suhteid, Euroopa julgeolekuolukorda ja Venemaa jätkuvat agressiooni Ukrainas.

Eesti ja Läti välisminister allkirjastasid Riias koostöömemorandumi Eesti diplomaadi tööleasumiseks Läti saatkonna ruumidesse Bakuus.

Eesti ja Läti välisminister rõhutasid tihendatud koostöö olulisust muutunud julgeolekuolukorraga Euroopas. "Liitlaste kohalolek meie regioonis on võtmetähtsusega," sõnas Eesti välisminister.

Balti riikide koostöö ja koordineeritud lähenemine on välisministri sõnul oluline ka energiajulgeoleku kindlustamisel. Eesti ja Läti senise hea koostöö näitena tõi Pentus-Rosimannus välja plaanitava kolmanda elektriliini Läti ja Eesti vahel, mille ehitamise kaasfinantseering kinnitati hiljuti Euroopa Ühendamise Rahastu poolt.

"Energeetika on Eestile sel aastal Balti koostöö ja Põhja-Balti koostöö prioriteet," rõhutas välisminister ning lisas, et Eesti eesmärk on integreerida energiaturgusid, ehitada veel uusi ühendusi ja saada lahti nn Balti energiasaare staatusest.

Peatudes küberjulgeoleku teemal tõdes välisminister, et koostöö Eesti ja Läti vahel on tugev nii poliitilisel kui praktilisel tasandil.

Välisminister Pentus-Rosimannus kinnitas Läti kolleegile Eesti jätkuvat toetust Lätile liitumiskõneluste pidamisel Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooniga (OECD) ning soovis edu Euroopa Liidu eesistumiseks järgmise aasta esimesel poolel.

"Kuivõrd Eesti on Euroopa Liidu eesistuja 2018. aastal, on meile Läti kogemus väga oluline," lisas välisminister.

Välisministrite kohtumisel arutati ka olukorda Iraagis ja viimaseid arenguid Lähis-Idas.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: