Mihkelson: Eestil piirilepingu ratifitseerimisega kiiret ei ole ({{commentsTotal}})

{{1416562646000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles, et Vene riigiduuma väliskomisjoni esimehe Aleksei Puškovi avaldus piirileppe ratifitseerimise kohta näitab lääneriikide ja Venemaa suhete madalseisu. Tema sõnul Eestil ratifitseerimisega kiiret ei ole.

Eilses "Aktuaalses kaameras" ütles Puškov, et Venemaa sooviks ratifitseerida piirileppe Eestiga, kuid praeguses pingelises poliitilises olukorras ei näe selleks võimalust.

Puškov tõi vabanduseks ka selle, et Eesti on aktiivselt toetanud Venemaa-vastaseid sanktsioone. Marko Mihkelsoni sõnul ei ole Eestil piirilepingu ratifitseerimisega kiiret.

"Me teame, et nad on praegu võtnud sellise teatud mõttes nagu venitustaktika, aga see meid ei mõjuta. Meie otsus on kindel. Meie teeme oma lõppotsuse alles siis, kui sama protseduur on alanud ka Venemaal," ütles väliskomisjoni esimees "Aktuaalsele kaamerale". "Ma arvan, et ega siin muud eesmärki ei ole, kui lihtsalt venitada," lisas Mihkelson.

Mihkelson märkis ERRi uudisteportaalile, et Puškovi kommentaar lihtsalt kinnitab, et lääneriikide ja Venemaa suhetes on tõsine madalseis.

Tema arvates mõjutab Eesti julgeolekut piirileppe ratifitseerimata jätmine täpselt sama palju kui meie teiste partnerite ja liitlaste julgeolekut.

"Piirilepingud ratifitseeritakse siis, kui vastavad otsused teevad Eesti ja Venemaa parlamendid. Millal see juhtub, pole mõtet spekuleerida," lausus Mihkelson.

Ta lisas, et Eestil piirilepingu ratifitseerimisega kiiret ei ole. "Eestis on jagatud konsensus, et riigikogu teeb omapoolse otsuse siis, kui ratifitseerimisprotsess on alanud ka Venemaal."

Mihkelson osutas, et muuhulgas oli just Aleksei Puškov see, kes tegi aasta eest ettepaneku viia läbi paralleelne ratifitseerimisprotsess. "Täna on ta oma sõnadest taganenud," sõnas Mihkelson.

Välisminister Urmas Paet ja tema vene kolleeg Sergei Lavrov allkirjastasid piirilepingu selle aasta veebruaris. Nüüd vajaks see mõlema riigi parlamendi ratifitseerimist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: