Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Värskas toimus kolme riigi õpilasfirmade laat

Eesti, Venemaa ja Läti piiriäärsete piirkondade õpilasfirmad said laupäeval Värskas teha esimese müügiproovi. Õpilasfirmade konkursi peaauhinnad läksid küll piiri taha, kuid parimad uuenduslikud ideed ja tooted tulid Eestist.

Uuendus tähendab tihtipeale hästi unustatud vana või tavapärase põnevat edasiarendust. Ideid uuendusteks annab tihtipeale elu ise. Maris Lutsar Põlva Ühisgümnaasiumist rääkis, et see on suur kool ning sealses sööklas kulub palju seepi ja nii mõnelgi jäävad käed korralikult puhtaks pesemata. Nii sündiski idee ühekordsetest seebitablettidest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Värska Gümnaasiumit esindav Maia Mustimets selgitas, et kuna paljusid huvitab setu keel, märkisid nad sõnakaartidele nii setukeelse sõna kui ka eestikeelse vaste.

Oli ka taaskasutusele suunatud toodangut, näiteks pitsiliste linikute kasutamine seinakellade kujunduses, mis sündis edasiarendusena läinud aastaid hästi läinud pitsilistele valgustitele.

Taaskasutust oli ka karusnahksetes mobiilikottides. Kuna tooted on valmistatud vanadest kasukatest, siis ükski loom tootmisprotsessis kannatada ei saanud.

Parima õpilasfirma tiitli said Petseri tütarlapsed, kelle ideeks oli teha setomustrilisi suveniire ning saadud auhind innustab tüdrukuid veelgi.

Õpilasfirmade laat sündis tänu Eesti-Läti-Vene ülepiirilise koostöö programmile.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: