Eesti Kirikute Nõukogu viib esimese advendi jumalateenistuse läbi Ämari lennubaasis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: kaitseväe peastaap

Eesti Kirikute Nõukogu otsustas esimese advendi jumalateenistuse läbi viia õhuväe Ämari lennubaasis.

"Esmalt on advent kirikuaasta algus, ja see on ootuse ja enesekeskendumise aeg, kus sa annad võimaluse, et jumalik või võimatu võimalikkus saaks sinu elus võimaluse. Ja see on sissejuhatus jõuludesse," rääkis Eesti evangeelse luterliku kiriku (EELK) meediajuht Arho Tuhkru intervjuus ETV saatele "Terevisioon".

"Ma arvan, et nii kaitsejõududes kui ka mitmes muus eluvaldkonnas on see jumaliku sekkumise võimalikkuse ootus kõige suurem, või palju suurem, kui mõnes muus eluvaldkonnas. Ja kaitsejõududes on ennegi tehtud seda teenistust - on tehtud Tapal, on tehtud Sidepataljonis, ja lisaks kaitsejõududel on ka palju erinevaid muid kohti, kus on tehtud."

Tuhkru selgitas, et esimese advendi jumalateenistus, mis peetakse Ämari õhuväebaasis angaaris, on kirikutevaheline ja mitmekeelne, sellel osalevad ka Eesti, Läti Ja Leedu õhuruumi valvavad Saksa õhuväelased. Otsuse jumalateenistuse koha kohta tegi Eesti Kirikute Nõukogu.

Esimese advendi jumalateenistuse õhuväe lennubaasis 30. novembril kell 13.20 kannab üle Eesti Televisioon.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: