EELK Narva Aleksandri kirikust: kogudus peab võtma vastutuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

EELK meediajuht Arho Tuhkru
EELK meediajuht Arho Tuhkru Autor/allikas: ERR

Eesti evangeelse luterliku kiriku (EELK) pressiesindaja Arho Tuhkru ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et vastutuse Narva Aleksandri koguduse pankroti eest peab võtma kogudus.

"See, mis seal on toimunud ka koguduse poolelt - kogudusel tuleb vastutus võtta ja see on üks pretsedente," ütles Tuhkru.

Tuhkru sõnul näeks EELK, et kiriku hoone võiks säilida riigi omandis.

Narva olukorra problemaatika on Tuhkru hinnangul aktuaalne ka seetõttu, et inimesed on maalt linna kolinud.

"See ajalooline pärand, kus inimesed tänapäevaks on lihtsalt maapiirkondadest välja rännanud, on paratamatult ja vastavalt muinsuskaitseseadusele üsna suure koormitisena EELK turjal. Me teame ka seda, et muinsuskaitseseadus annab ka arhitektuurimälestisele eelisostu õiguse omavalitsusele või riigile. Narva on jah üks valusamaid probleeme ja seda Narvat ei oleks muidu sündinud, kui kunagi ei oleks ka tehtud riiklikult otsus, et Narva on prioriteet," rääkis Tuhkru.

Tuhkru rääkis, et täna on EELK üks suurimaid organisatsioone Eestis, millel on 167 kogudust.

"Paljudes külades ja maakondades, kus on pangad ja muud riigi esindused otsi kokku tõmmanud, on EELK veel katmas," lausus ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: