Uus peapiiskop selgub homme salajasel hääletusel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Kirikukogu alustas täna uue peapiiskopi valimist. Peapiiskop selgub homme pärast salajast hääletamist. Eeldatavalt on uue kirikujuhi väljaselgitamiseks vaja kahte hääletusvooru.

Täna astusid kõik kandidaadid ka Kirikukogu ette. Kandidaate on praegu neli. Lääne praostkonna praost, assessor Tiit Salumäe, Viljandi praostkonna praost Marko Tiitus, Usuteaduse Instituudi rektor Ove Sander ja Konsistooriumi kantsler Urmas Viilma.

Samas on ka Kirikukogu liikmetel võimalus seada üles oma kandidaat. Kinnisel kirikukogu istungil said Kirikukogu liikmed kuulata kandidaatide seisukohti ning esitada küsimusi.

"Pärast on omavahelised arutelud. Aga see on nagu ikka, et kõik teised on palutud väljuda, et seda ei protokollita. Seda ei lindistata. See, mida seal küsitakse, öeldakse ja mõeldakse, jääb kirikukogu sisse, suletud uste taha," kirjeldas Konsistooriumi pressiesindaja ja Tallinna praostkonna abipraost Arho Tuhkru

Peapiiskop emeeritus Andres Põder rääkis ka oma kümnest peapiiskopi aastast, kuhu mahtusid nii kodu- kui väliseesti kiriku nähtava ühtsuse saavutamine, uute koguduste asutamine, Usuteaduse Instituudi reformimine, koostöö Eesti Apostliku Õigeusu Kirikuga ja palju muud.

Andres Põder ütles, et järgmisele peapiiskopile jäävad mitmed seni lahendamata küsimusi. Näiteks, kuidas saavutada olukord, et koolides hakataks senisest rohkem huvituma usundiõpetusest. Lahendamata on siiani ka Niguliste üleandmine kirikule. Peapiiskop valitakse juhtima nii Eestis kui ka võõrsil asuvaid kogudusi.

Arho Tuhkru ütles, et ootusi vastvalitud peapiiskopile on üsna palju. "Need küsimused, mis on seotud nii mõne koguduse või kirikuga alates Narvast. Aga samuti väikeste maakoguduste hetkeseis on väga raske tänu sellele, et inimesed on ära kolinud või hoopis Eestist lahkunud."

Kirikukogus on 57 liiget. Hääletamine on salajane ja järgmise peapiiskopi nimi selgub homme.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: