Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Taavi Kotka: e-residentsus on hüve, mitte õigus

E-residentsuse taotlejaile korraldatakse taustakontroll, ja oluline on, et e-residentsus on hüve, mitte õigus, rääkis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Taavi Kotka.

Tulevast esmaspäevast saavad välisriikide kodanikud ametlikult taotleda Eesti riigi e-residentsust. Taavi Kotka rääkis intervjuus ETV saatele "Terevisioon", et e-residendi isikukaardil on Eesti riigi antud isikukood, kuid ei ole isiku fotot, sest see ei ole isikut tõendav dokument. Kõige olulisem kaardil on kiip, mille kaudu saab isikut tuvastada üle interneti.

"Esmaspäevast juhtub see, et me saame ametlikult hakata siis neid e-residente registreerima ja saame hakata neid digitaalseid identiteete väljastama. [---] Projekti endaga selles mõttes me oleme, ütleme nii, et beeta-faasis, ehk siis me alustame vaikselt, kuigi huvi selle projekti vastu väljaspool Eestit on väga suur. Tänaseks meil on üle 12 000 eelregistreerunud inimese, kellest üle poole on öelnud, et nad tegelikult tahaksid tulla ja siduda ennast Eestiga just läbi ettevõtluse," rääkis Kotka.

Ta ütles, et esimene piirang on see, et praegu tuleb kaardi saamiseks Eestisse kohale tulla, lähitulevikus aga peaks seda saama ka Eesti saatkondadest..

"Siseministeerium võtab seda projekti äärmiselt tõsiselt. Ehk siis väga oluline on see, et me ikkagi teeme inimestele ka taustakontrolli. Ehk siis ikka iga inimene, kui ta on ikkagi minevikus mingeid pahandusi teinud, või mingisse registrisse kantud kui mittesoovitav isik - tema ikkagi seda e-residentsust ei saa. Oluline on see, et see on hüve, mitte õigus," rääkis asekantsler ja lisas, et Eesti riigil on võimalus ka e-residentsus ära võtta.

Kotka sõnul on ministeeriumil kümme päeva aega otsustamiseks, kas anda taotlejale e-residentsus või mitte.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: