Urmas Viilma: Eesti rahvas on vägagi usklik ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) vastvalitud peapiiskop Urmas Viilma hinnangul ei ole Eesti rahvas usuleige, iseküsimus on aga see, kui palju neist inimestest kirikusse kuulub.

"Arvan, et Eesti rahvas on vägagi usklik rahvas. Kas just kõik kuuluvad kirikusse või armastavad institutsionaalset kirikut, see on juba iseküsimus," tõdes ta "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus.

Rääkides Narva Aleksandri kiriku ümber toimuvast, ütles Viilma, et kõik osapooled, kes kiriku taastamise alguse juures olid, peavad ka nüüd leidma ühise lahenduse, et kirik jääks Eesti riigi kasutusse.

Viilma sõnul on ta Narva kiriku juhtumi pärast kurb, kuid Kiriku Varahalduse nõukogu, mille esimees ta ise on, ei saanud olukorda sekkuda, kuni need asjad avalikuks said.

"Kiriku ehitamine pole olnud Kiriku Varahalduse ülesanne, see on olnud ikkagi selleks loodud sihtasutuse ülesanne ja seal oli kaasatud ka linn, kirik ja riik. Aga need asjad, mis on seal toimunud, on toimunud paljuski n-ö koguduse juriidilise keha all või koguduse tollase õpetaja volitustel," selgitas Viilma.

Tema sõnul on kiriku peamine mure inimesed ning koguduse teenimine, ka Narvas, on praegu esmane küsimus. "Et inimesed, kes Narvas elavad ja on luterlased, saaksid teenitud. Loomulikult tuleb ära lahendada ka Narva suurkiriku küsimus, kuid selle taastamine ei alanud mitte koguduse initsiatiivil, vaid seal oli osapooli rohkem, sealhulgas ka riik," rääkis tulevane peapiiskop.

"Aktuaalse kaamera" ajakirjanik Priit Kuusk küsis seoses Narva kirikuga ka võimaliku vabariigi aastapäeva jumalateenistuse kohta. "Mis saab vabariigi aastapäeva jumalateenistusest - paraad toimub Jõhvis, presidendi vastuvõtt Narvas ja eelmine kord, 2009. aastal oli just selles kirikus jumalateenistus. Mis nüüd tuleval aastal saab?"

"Ärme rutta sündmustest ette," vastas Viilma. "Ma väga loodan, et see jumalateenistus toimub ka järgmisel aastal seal samas kirikus."

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: