Kaja Kallas: Junckeri usaldushääletusega pole maksude küsimus veel ammendunud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri võiduga usaldushääletusel ei ole maksuskandaal veel lõppenud ning europarlament jätkab aruteludega maksude üle, ütles Euroopa Parlamendi saadik Kaja Kallas.

Ta rääkis "Terevisioonis", et küsimus on maksuerandites ja -tehingutes, mida eelkõige Luksemburg on välisfirmadega teinud, et nad riiki tuleksid.

"Mina nendes vaidlustes ütlesin, et saage aru, kui te tulete Euroopa äärealalt, kus on ka väga kehv kliima, siis teil on väga vähe neid asju, millega te saate endale investeeringuid meelitada ja maksude süsteem on üks nendest. Aga see peab olema selge, ilma eranditeta, et kõik maksavad võrdselt, mitte nii, et suured saavad vabaks ja väiksed maksavad nii, et higimull otsa ees."

Kallase sõnul on oluline küsimus, kas Euroopa vajab maksude, eriti valdkonnaga seotud mõistete harmoniseerimist. "Et me saaksime aru, mida tulu hulka arvatakse riikides, aga mitte minna maksumäärade kallale."

Junckeri poolt ELi majanduse turgutamiseks pakutud 315 miljardi euro suurusel paketil on Kallase hinnangul jumet, sest sinna on kaasatud osaliselt Euroopa Investeerimisfond, raha peaks tulema ka erasektorilt.

"Raha tahab Euroopasse tulla, lihtsalt ta ei pääse väikeste ja keskmiste ettevõteteni, kellel on suur kapitalivajadus. Mõnes mõttes on see programm nende kahe asja kokkuviimine. Ma arvan, et nad [europarlament] ei tohiks kohe maha laita, sest see on parem kui mitte midagi," arvas Kallas.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: