Anna kirik Järvamaal palub remondiks abi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Järva praostkonna ühes väiksemas, Anna koguduse kirikus, süüdati eile esimese advendiküünal lootuses, et inimesed leiavad võimaluse annetada raha selle 235 aasta vanuse pühakoja remondi heaks.

Anna kiriku kogudus vajab annetusi selleks, et kiriku põrand välja vahetada ja katus üle tõrvata. Tuleval suvel pühitsemise 235. aastapäeva tähistava Anna kiriku kogudus on nii väikeseks kuivanud, et kogudusel endal käib pühakoja remontimine või remondi tarvis osaluse maksmine selgelt üle jõu, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Muret teeb kõige enam muidugi kiriku põrand, mis on väga halvas seisus. Ja teine suurem murekoht on meie puitkatus, mis on 2001. aastal saanud tõrvata, kuigi iga nelja aasta tagant tuleks tõrvata," rääkis Eesti evangeelse luterliku kiriku (EELK) Anna koguduse õpetaja Lea Heinaste.

Nii ei jäänudki kogudusel muud üle, kui eilsel esimese andvendi jumalateenistusel annetuste kogumine välja kuulutada.

"Kiriku põranda summaks on natukene üle 42 000 euro ja katuse tõrvamisel me oleme võtnud hinnapakkumise, ja seda on 17 000 eurot," ütles Lea Heinaste.

Anna kirik on Paide valla ainus pühakoda, kuid ka vald üksi kirikut remontida ei suuda.

"Ja mis seal salata - ka meie vald on ikka väga väike ja ainuüksi meie valla oma võimalustest jääb väheks. Sellepärast me koos kogudusega inimeste poole pöördusimegi, et koos äkki jõuame teha rohkem," rääkis Paide abivallavanem Margo Hussar.

Anna kogudusega saab ühendust võtta koguduse internetilehe vahendusel. Eriti oodatakse abi kõigilt neilt, kelle lähedased on maetud Anna kalmistule.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: