Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vandeadvokaat Leon Glikman: kehtiva äriseadustiku sätted on ajast ja arust

Vandeadvokaat Leon Glikman.
Vandeadvokaat Leon Glikman. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Vandeadvokaat Leon Glikman leiab, et kehtiva äriseadustiku sätted on ajast ja arust, mõned neist lausa idiootsed, mistõttu on muudatused hädavajalikud.

Glikmani sõnul on suur probleem vähemusaktsionäride kaitse puudumine, kuna nii võib enamsuosaniku kontrolli all olev juhatus lihtsalt vara välja kantida ja vähemusaktsionäri võimalused sellist tegevust blokeerida on nullilähedased, vahendas Postimees.

"Oluline teema on välisinvestoreid eemale peletav privaatsusõiguse puudumine. Loomulikult peavad registrist näha olema näiteks esindusõiguslikud isikud, mitte aga eraelu kaitse alla minevad juhatuse liikmete tasud ja osanikele makstavad dividendid," märkis Glikman.

Glikmani sõnul on Eesti selles osas olnud nagu ikka - "usklikum kui paavst", mistõttu meil võimaldatakse teiste rahakottides sorida enam, kui eurodirektiivid nõuavad.

Justiitsminister Andres Anvelt saatis 20. novembril kümnetele ettevõtluse ja seadusloomega seotud organisatsioonidele rohkem kui 150 lehekülje paksuse dokumendi "Ühinguõiguse kodifitseerimise lähteülesande projekt", millele minister ootab tagasisidet 5. jaanuariks.

Ettevõtjad näevad selles kavatsust ümber kirjutada neid paarkümmend aastat truult teeninud kogu äriseadustik.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: