Vilniuses otsiti läbi õpilasi Venemaale sõjaväestatud laagrisse saatnud koolid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: AFP/Scanpix

Leedu õiguskaitseorganid korraldasid täna kahes Vilniuse vene koolis läbiotsimise, mis on seotud nende õppeasutuste õpilaste sõitudega Venemaale sõjaväestatud noortelaagritesse.

Vilniuse politseist ja ringkonnaprokuratuurist öeldi, et läbiotsimised toimuvad Vassili Katšalovi nimelises gümnaasiumis ja Sofia Kovalevskaja nimelises keskkoolis, kuid Leedu kaitsepolitsei keeldus kommentaarist, vahendas rus.delfi.lt.

"Täna viiakse läbi protsessuaalsed toimingud, millele loomulikult ühiskond reageerib, aga kõik kommentaarid oleksid enneaegsed. Me ei taha kahju tekitada," ütles Vilniuse ringkonnaprokuratuuri eriti raskete kuritegude peaprokurör Rita Aljukoniene.

Ta lisas, et juurdlust on alles alustatud ning kahtlustust ei ole seni kellelegi esitatud.

Leedu koolide lapsed käisid koos õpetajatega Venemaa sõjaväestatud noortelaagrites suvevaheajal.

Hiljuti paljastas ETV saade "Pealtnägija", kuidas Vene riik korraldab juba aastaid koolilastele, sh Eesti lastele, sõjalis-sportlikke laagreid "Võidu pärijad", mille eesmärk on kasvatada n-ö õige kallakuga ehk Venemaale lojaalseid kodanikke.

Tänavu augustis osales Kõrgõzstanis toimunud laagris kokku 10 last - kuus Tallinna Pae ja Kesklinna Vene Gümnaasiumist, kolm Tartu Annelinna Gümnaasiumist ja üks Maardust. Eriliselt tähelepanuväärne aga on, et grupi juht militaarlaagris oli ühe kooli kehalise kasvatuse õpetaja, kes sarnaselt lastega jagas oma Kõrgõzstani muljeid reipalt sotsiaalmeedias.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: