Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mikko Savikko: Eesti turismisektoris tasuks panustada soome keelde ja erialaharidusse

Foto: ERR

Soome elanikud veedavad Eestis igal aastal seitse miljonit ööpäeva, aga seda – koos siin kulutatava umbes miljardi euroga – peetakse Eestis liiga enesestmõistetavaks, märgib turismispetsialist ja ajalehe The Baltic Guide peatoimetaja Mikko Savikko.

Küsimusele, mis soomlasi Eestisse meelitab, vastas ta, et muidugi lähedus.

„Eestlased meeldivad erinevatest rahvastest võib-olla kõige rohkem soomlastele, arvatakse, et oleme peaaegu üks rahvas ja keel on peaaegu sama – ning lisaks on praegusel ajal siia ka lihtne tulla. Viimastel aastatel ka turvalisus, mida soomlased esimese asjana küsivad – rootslased muidugi veel rohkem. Siin on normaalne ega ole vaja karta, välja arvatud ehk taskuvargaid, aga neid on ka Helsingis,“ rääkis Savikko ETV saates „Kahekõne“.

Sel aastal on Soome elanikud teinud Eestisse umbes 2,5 miljonit reisi ja veetnud Eestis kokku 7 miljonit ööpäeva.

„See tähendab, et iga päev on siin keskmiselt 19 000 soomlast. Aga see [Eestisse reisiv kontingent] on ka muutunud. Praegu on suurem osa nendest tuhandetest „minuvanused noored“ [Savikko on 60-aastane -toim], kes on siia soetanud oma korteri või üürivad ning on siin pikemat aega.“

Eesti turismi eesmärgipärane arendamine nõuaks Savikko hinnangul soome keele oskusele suurema rõhu panemist ning turismialase koolituse lisamist.

„Eestis on ainult üks erakool, mis õpetab seda juhtimist, mida hotellides ja restoranides on vaja. Soomes on selliseid koolisid peaaegu igas linnas. Probleem ongi selles, et vundamenti ei ole tehtud korda. Ja kui sellega kaasneb veel see hoiak, et soome keelt pole vaja, mida me siis ootame!“

Savikko ja tema õllekultuuri austajatest sõprade sulest on äsja ilmunud raamat „Baarimies Tallinnassa“ ehk „baarimees Tallinnas“. See sisaldab 157 Tallinna kõrtsi ja baari arvustust, millest osa on kaugel n-ö mägedel. Raamatu tegemise käigus selgus üllatavaidki asju.

„Tuli välja, et seal on isegi turvalisem kui Tallinna vanalinnas,“ muheleb Savikko.

Täismahus intervjuud Mikko Savikkoga on võimalik vaadata artikliga liidetud videost.

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: