Aasta vabatahtlik: heategemine jääb sageli märkamatuks ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Teiste seas sai aasta vabatahtliku tunnustuse Evelin Tamm, kes on oma tööga abiks Tartu ülikooli kliinikumi lastefondis, kuid töötab igapäevaselt sotsiaaltöötajana Tartu laste tugikeskuses ning on vabatahtlike koordinaator projektis "Vanem vend, vanem õde". Nii Tamm kui lastefondi tegevjuht Sandra Liiv leiavad, et vabatahtlike töö tunnustamine on väga tähtis.

Vabatahtlik Evelin Tamm on harjunud olema ise abistajate tänaja rollis. Lastefondi selle aasta põhikampaania tulemusena on mitmes linnas puudega laste vanematel võimalus võtta puhkust lapse igapäevasest hooldusest - selle taga on ka Tamme tehtud suur töö, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lastefondi juures on ta abiks olnud viis aastat.

"Eks alguses oli ikka nii, et käisin rohkem üritustel, tutvustasin fondi tegemist, aga nüüd on rohkem vastutusrikkad ülesanded olnud. Näiteks hoiukodude avamine või vabatahtlike koordineerimine, mis tähendab seda, et töömaht on palju suurem, see ei ole enam paar tundi nädalas või kuus, vaid igapäevane tegevus," selgitas Tamm.

Tartu ülikooli kliinikumi lastefondis tegutsevadki peamiselt vabatahtlikud, keda on Tallinnas ja Tartus ligi viiskümmend.

"Ilma vabatahtliketa me ei jõuaks üldse nii paljude inimesteni. Nemad on ju need, kes lähevad ja räägivad inimesele silmast silma, kes need lapsed on ja viivad selle info inimeseni," selgitas fondi juht Sandra Liiv.

Tamm on projekti "Vanem vend, vanem õde" juures ka vabatahtlike koordinaator ning teab, kui oluline on vabatahtlike tööd tunnustada.

"Vabatahtlikud teevad väga palju ühiskonnas ära ja selle läbi muutuvad nii paljude inimeste elud. Ma isegi ei tea, kelle elud kõik on muutunud ja ega need inimesed ise ka ei tea, et võib-olla läbi minu tegevuse on nende elud muutunud. Heategemine ongi selline, et alati ei teagi, see jääb märkamatuks," rääkis ta.

Evelin Tamme sõnul võiks vabatahtliku tööga tegeleda meist igaüks, sest viisid selleks on väga erinevad. Tema sõnul pakub vabatahtlik töö palju tegijale endale, kuid veel rohkem teistele.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: