Eesti ei ole seni ühegi ukrainlase varjupaigataotlust rahuldanud

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eestile on tänavu esitanud varjupaigataotluse 54 Ukraina kodanikku, kes on põgenenud Ida-Ukrainast sõja eest, kuid ükski neist pole seda saanud.

Olukorra tõsidust näitab kasvõi see, et veel eelmisel aastal ei tulnud Ukraina kodanikelt ühtegi rahvusvahelise kaitse taotlust, kirjutab Eesti Päevaleht.

Sellest hoolimata pole Eesti riik tänavu ühelegi ukrainlasele pagulase staatust andud ning ametlik selgitus on, et taotleja pole tulnud konkreetsest relvakonflikti piirkonnast.

1. detsembri seisuga on politsei- ja piirivalveamet (PPA) lükanud tagasi kolm taotlust ja lõpetanud kuus menetlust, kuid pole ühtegi taotlust rahuldanud.

„Rahvusvahelise kaitse taotluse menetlemisel hinnatakse kõigepealt, kas inimene on pagulane. Ehk hinnatakse võimalikku tagakiusu ohtu rassi, usu, rahvuse, sotsiaalsesse gruppi kuulumise või poliitiliste veendumuste pärast,” selgitas PPA migratsioonibüroo välismaalaste talituse juhataja Liis Valk.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: