Mikser: Vene õhujõudude aktiivsus on märkimisväärne ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaitseminister Sven Mikser.
Kaitseminister Sven Mikser. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kaitseminister Sven Mikser ütles, et Vene õhujõudude aktiivsus on viimastel nädalatel olnud Läänemere regioonis märkimisväärne, kuid Eesti elanikud võivad ja peaks tundma end turvaliselt.

Mikser ütles riigikogu infotunnis, et kaitsevägi on fikseerinud muu hulgas näiteks strateegiliste pommituselennukite lende, mis ei ole kindlasti regioonis tavalised ega igapäevased.

"Ma leian, et need manöövrid on agressiivsed ja ebavajalikud, need on provokatiivsed ja loomulikult Eesti käitub vastavalt. Kui me räägime õhupiiri rikkumistest, siis, olles rikkumise tuvastanud, me esitame Venemaale ka tavakohase noodi," kinnitas kaitseminister.

Ta lisas, et kui on tegemist lendudega rahvusvahelises lennukoridoris, siis vajaduse korral identifitseeritakse need visuaalselt.

"On tõsi, et viimastel nädalatel on märkimisväärselt palju tuvastuslende tehtud – lende on teinud nii NATO liitlased Balti õhuturbe raames kui ka teised regiooni riigid –, et selliseid lende tuvastada, identifitseerida," sõnas Mikser.

Mikser ütles, et kuigi julgeolekuolukord meie regioonis on viimase aasta jooksul muutunud märksa pingelisemaks, on Eesti riik investeerinud riigikaitsesse.

"Aga ka väga hea ja tõhus koostöö meie NATO liitlaste ja regionaalsete partneritega on tegelikult muutnud Eesti julgeolekut tunduvalt kindlamaks. Ma usun vaatamata selle rahvusvahelise olukorra pingestumisele, et Eesti inimesed saavad, võivad ja ka peaksid tundma ennast täna turvaliselt," lausus Mikser.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: