Ligi hindas riigieelarve üldist tasakaalu ja tööjõumaksude alanemist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Endine rahandusminister ja riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Jürgen Ligi ütles "Aktuaalse kaamera" stuudios, et hindab tuleva aasta riigieelarve puhul selle üldist tasakaalu, samuti maksukeskkonna ausamaks muutumist ja tööjõumaksude alanemist.

Tuleva aasta riigieelarve üks põhikoostajatest Ligi leidis saatejuhile vastates, et riigieelarvel on IRL-i asemel hoopis vastutustunde nägu ning vanemapension on enamuses ka juba rakendunud.

Riigieelarve ei saagi väga parteiliselt kallutatud olla, leidis Ligi. Ta nentis, et on selge, et kevadise koalitsiooniga tehti suuri otsuseid, aga põhieelarve on ikkagi endine. Eelarve ei hüppa Ligi sõnul ühest seinast kogu aeg teise.

Ligi tõdes, et lastetoetuste osas on tal endise peaministriga vaated natuke erinevad. Endine peaminister Andrus Ansip on nimelt nimetanud lastetoetuste jagamist lennukilt raha külvamiseks. Ligi sõnul aga kasvab lastetoetuste vajaduspõhine osa.

"Mina ütleks küll selle eelarve paremaks pooleks just sellist üldist tasakaalu ja tulu poolt, et tulu poole struktuur paraneb," lausus ta.

"Mulle meeldib veel see, et me saame maksukeskkonna ausamaks ja me saame ka tööjõumakse alla üsna üksjagu," märkis Ligi. Tulu pool on kindlalt positiivne, muu on laias laastus stabiilne, tõi ta välja. Suurim muudatus on kulu poolel lastetoetused.

Kehva konjuktuuri ajal kehtib Ligi selgitusel alati soovitus, et sellele kärbetega mitte hoogu juurde anda.

Euroopa Komisjoniga tuleb struktuurse ülejäägi osas vaidlus tema sõnul kahe asja tõttu, mis on ajutised. Üks on teise pensionisamba väiksemate maksete kompenseerimine praegu ja teine on C02 projektid. "See on planeeritud ja ajutine," kinnitas Ligi.

"Nad on hindamas struktuurset tasakaalu natuke teisiti. IMF, OECD - kõik hindavad palju positiivsemalt kui Euroopa Komisjon," ütles Ligi ja lisas, et eelarve teemal on parim ekspert rahandusministeerium.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: