Minister: Narva koolilaste head tulemused matemaatikas loovad IT-õppeks head eeldused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartu ülikooli rektor Volli Kalm ja haridusminister Jevgeni Ossinovski allkirjastasid lepingu infotehnoloogia õppekava rakendamiseks Narvas kolledžis.

IT-naljad, videoloeng ja tõdemus, et mobiil-ID on kiirem kui ID-kaardiga antav digiallkiri, saatsid uue õppekava lepingut Tartu ülikooli Narva kolledži suurimas auditooriumis. Infotehnoloogiliste süsteemide arendus on õppekava, mis peaks Narva tekitama infotehnoloogiaga seotud väike-ettevõtteid, vastukaaluks suurfirmadele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Sellist insenerikallakuga asja ei ole Narvas kõrghariduse tasemel enne olnud ja ma arvan, et IT on mõistlik valik selleks erialaks, arvestades ka potentsiaali, mis Narvas võiks tulevaste õpilaste näol olla. Kui me vaatame Narva koolide õpitulemusi, siis Narva koolilapsed on väga tugevad näiteks matemaatikas, mille tulemus on mitmel Narva koolil Eesti koolide tipus, nii et see loob kindlasti ka head eeldused IT-õppeks," rääkis haridusminister Jevgeni Ossinovski.

Lisaks teeb ülikool koostööd IT-kolledži ja Narva ettevõtjatega. Narva kolledži uuring näitab, et piirilinna ettevõtjad on väga huvitatud, et nende linnas infotehnoloogiat õpetataks.

"Ehk siis alustuseks tundub, et kõige suurem mõõde on kohalik ettevõtlus, aga ma loodan, et aja möödudes selle eriala mõju muutub laiemaks kui ainult Narva või Ida-Virumaa," ütles Tartu ülikooli rektor Volli Kalm.

Õpetama hakatakse eesti, vene ja inglise keeles. Esialgu võetakse vastu 25 tudengit aastas, aga see arv võib kasvada, kui suurenevad noorte huvi ja ettevõtjate vajadus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: