Tallink ostab 230 miljoni euro eest uue 2800 reisijakohaga laeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Tallink

Tallink ja Meyer Turku allkirjastasid ühiste kavatsuste kokkuleppe veeldatud gaasil töötava uue generatsiooni kiirlaeva tellimiseks, mis hakkab sõitma Tallinna-Helsingi liinil ja peaks valmima 2017. aasta alguses.

Laeva maksumuseks kujuneb umbes 230 miljonit eurot. Uue laeva pikkus on 212 meetrit ning brutotonaažiks 49 000 tonni. 2800-reisijakohaga alus hakkab sõitma Tallinna ja Helsingi vahel.

Tallinki teatel on uus laev oluliselt energiasäästlikum: laeva puhul on arvesse võetud keskkonnasõbralikke väärtuseid nagu erinevate heitgaaside ja jäätmehulga vähendamist ning taaskasutamise soodustamist.

Alus kasutab kütusena veeldatud gaasi ning vastab kõikidele uutele ja rangematele heitgaase puudutavatele nõuetele heitgaaside seirealadel, mille hulka kuulub ka Läänemeri.

Aastatel 2002-2009 ehitas Turu laevatehas Tallinkile kokku kuus laeva ning kõnealune laev saab olema juba seitsmes uusehitis samale laevaomanikule.

"Uue laeva prototüüp annab meile hea võimaluse rakendada uuenduslikke disaini- ja ehitusmeetodeid. Seetõttu on täna allkirjastatud ühiste kavatsuste kokkulepe nii Meyer Turku kui kogu Soome laevaehitussektori jaoks väga tähtis.“ ütles laevatehase tegevjuht Jan Meyer.

Järgnevate kuude jooksul teevad Tallink Grupp ja Meyer Turku tööd laevaehituslepingu sõlmimise ning finantseerimist puudutavate kokkulepete nimel.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: