Olustvere teenindus- ja maamajanduskool sai uue meekoja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Olustvere teenindus- ja maamajanduskool renoveeris Olustvere mõisakompleksi kuuluva endise meierei, mida hakatakse kasutama mesinduse eriala õppebaasina.

Kõik sisetööd on tehtud, jäänud on maja fassaadi korrastamine ja haljastuse rajamine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Olustvere mõisakompleksi kuulub kümneid hooneid, millest suurem osa on aegamööda korda tehtud ning teeniduskooli õppetöö tarvis kasutusele võetud. 20 aastat tühjana seisnud endine meierei ehitati ümber meekojaks.

"Tekkis võimalus kirjutada projekt Euroopa majanduspiirkonda ja sealt meil õnnestus siis saada 60 000 eurot. Selle raha eest valmivad veel mõisa tutvustavad voldikud, mõisa kodasid tutvustavad videoklipid ning uuendame mõisa kodulehte," ütles kooli projekti- ja arendusjuht Maria Šadeiko.

Kõik seadmed, mida meekoda kasutab, valmistati Eestis. Meekoda loob eeldused mesinduse eriala õpetamiseks nüüdisaegsel tasemel.

"Vana mesindusmaja oli juba amortiseerunud, suurem osa praktikat, mida õpilased said, toimus üle Eesti teiste mesinike juures," rääkis mesindusõpetaja Valmar Lutsar.

Euroopa majanduspiirkonna mõisakoolide programmist, mida rahastavad Norra, Liechtenstein ja Island, tehakse aastatel 2014-2015 Eestisse investeeringuid 4,5 miljoni euro eest.

Täielikult restaureeritakse Hiiumaa Suuremõisa, Koeru Aruküla ning Illuka ja Vääna mõis, lisaks tehakse 14 mõisas nn pehmemaid arendusi.

"Mille eesmärk on luua uusi töökohti, kaasata kogukonda, ühesõnaga: panna seda mõisakooli elama. Et ta ei oleks mitte ainult pelgalt haridusasutus, vaid ta toetaks üldse elu maal," lausus kultuuriministeeriumi mõisakoolide programmi juht Riin Alatalu.

Nii sai näiteks Palupera mõisa lindlast kogukonnakeskus, Koigis korrastatakse mõisaaed ja Vodja hobusetalli rajatakse hipoteraapiakeskus.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: