Tallinna lastehaiglas hakkavad abi pakkuma ka teraapiakoerad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna lastehaigla neuroloogiaosakonna patsiendid saavad nüüd lisaks traditsioonilistele ravivõtetele kasutada ka teraapiakoerte abi. Eestis on 30 eksami läbinud teraapiakoera, kellest mitmed alustavad varsti tööd ka teiste Eesti kliinikute lasteosakondades.

Iga koer muidugi lastehaigla neuroloogiaosakonna uksest sisse ei saa, selleks peab läbi tegema teraapiakoera eksami, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinna lastehaigla neuroloogiaosakonna juhataja Valentin Sander, kes on ise ka koeraomanik, ei kõhelnud kaua, kas lubada koeri haigete laste juurde või mitte.

"Vaadatake, tablettidega me püüame mõjutada haigust, aga kui me seda väga efektiivselt mõjutada ei saa, siis jääb alati midagi puudu ja see on just see heaolutunne ja õnnetunne, mida need lapsed vajavad, mida kõik inimesed vajavad, aga need lapsed vajavad seda eriliselt," rääkis ta.

Eestis on 30 teraapiakoera, aga haiglamiljöösse kõik ei sobi, nemad tegelevad erivajadustega inimeste või haigetega teistsugustes keskkondades. Täna külas käinud Leonbergeri tõugu 2-aastane Fiona aga ei ehmu teistsuguste silituste, ratastooli ega eriliste haiglalõhnade peale, lisaks meeldib Fionale olla tähelepanu keskpunktis.

Koer Fiona perenaine Kadri Aksin selgitas, et on ema ja koeraomanikuna uhke, et tal on võimalus pakkuda anda abi ja pakkuda sellist võimalust lastele.

Lisaks Fionale hakkab lastehaiglas patsiente rõõmustamas käima ka tema õde Hästi, nii et reede on tänasest koerapäev.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: