IRL lubab kõrgemaid palku ja haldusreformi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Laupäeval Tallinnas toimunud IRL volikogul esines erakonna peaministrikandidaat Juhan Parts poliitilise avaldusega, milles seadis valimiste põhiküsimuseks madalapalgaliste maksureformi elluviimise juba järgmisel aastal.

Parts rääkis, et järgmisel neljal aastal on põhiküsimuseks on Eesti majanduse areng. "Ja mitte ainult Exceli-tabeli tõe tagaajamine, vaid eeskätt Eesti inimeste sissetulekute tõus. Täna on Eestis ligi 200 000 inimest, kes käib iga päev tööl, kuid saavad alla 500 euro palka ning eeskätt nende elatustaseme tõstmisele on suunatud IRLi plaanitav maksureform,“ rääkis Parts.

Partsi sõnul kaitseb IRLi plaan töötavaid inimesi. Ta lubas vähendada madala palga saajate tulumaksu nii, et alla 500 euro teenivad inimesed edaspidi tulumaksu ei maksa ja kõik, kes teenivad alla 846 euro, saavad aastas kuni 830 eurot rohkem raha kätte. "Ja kellegi tulumaks ei tõuse, sest see raha on riigieelarves olemas," lubas ta.

Samuti peab IRL oluliseks kaitsta inimeste õigust heale haridusele. Purunenud perede laste kaitseks tahab erakond panna tööle riikliku elatisrahafondi, mis tagaks kohtus väljamõistetud raha jõudmise lapseni ka siis, kui teine vanem seda ei maksa.

"Riigireformiga hoiame kokku miljoneid maksumaksjate raha ja haldusreformiga loome sellised omavalitsused, kes suudavad inimesi kaitsta ja luua paremaid töökohti," sõnas Parts.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: