Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Abipolitseinikud hindavad foorumil vabatahtlike korrakaitsjate hetkeseisu

Abipolitseinik.
Abipolitseinik. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Täna kogunevad abipolitseinikud kõigist maakondadest Tallinnas 2. Abipolitseinike Foorumile, mille põhiteemadeks on abipolitseinike hetkeolukord ja vabatahtlike korrakaitsjate huvide parem esindamine.

Lisaks vaadatakse foorumil üle abipolitseiniku seaduse ja teiste reeglistike muutmise eelnõud.

Eesti Abipolitseinike Kogu tegevjuhi Rasmus Lahtvee sõnul annavad abipolitseinikud igapäevaselt olulise panuse Eesti turvalisusse, mistõttu on oluline arutada vabatahtlikke korrakaitsjate töö tingimuste üle ehk mida parandada ning kuidas oma huvisid paremini kaitsta.

"Eelmisel aastal algatati abipolitseinike foorumil toimunud arutelude käigus mitmeid seadusemuudatusi, mis abipolitseinike igapäevast tegevust mõjutavad. Lisaks on vahepeal toimunud reformid politsei- ja piirivalveametis. Seega on nüüd aeg pisut tagasi vaadata ja anda hinnang saavutatule ning seada endale järgmised sihid," märkis Lahtvee.

Politsei- ja piirivalveameti juures on üle 800 abipolitseiniku, kellest umbes 500 osalevad regulaarselt patrullides, operatsioonidel ja ennetustöös ning muudes politseitegevustes.

Järjest rohkem on abipolitseinikke, kes peamiselt soovivad kaasa lüüa just ennetustegevustes.

Abipolitseinike foorumil esinevad tervituskõnega siseministeeriumi nõunik Raivo Küüt ja politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: