Jõgeval kuulutati välja üle-eestiline jõulurahu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Jõgeval kuulutati välja üle-eestiline jõulurahu. Ehkki lõppev aasta on olnud ärev, tõdeti täna, et võime ennast tunda tugevalt ja kindlalt.

Külmalinnas Jõgeval kuulutas jõulurahu välja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop Einar Soone, tuues jõuluaja märksõnadena välja eeskätt rahu, rõõmu ja perekonna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tema sõnul vajame me praegu varasemast enam turvatunnet.

"Pühade ajal ja aasta lõpu päevadel tahame olla vabad muredest ja rahutustest. Maailm meie ümber muutub kiiresti ja meie arusaamine maailmast koos sellega. Ärevad teated sõjast, terrorismist, mitmetest maailma pingekolletest külvavad hirmu ja segavad inimeste vahelist harmoonilist elu," kõneles EELK piiskop Einar Soone.

Ka riigikogu esimees Eiki Nestor tõdes enda kõnes, et lõppemas on ärev aasta, kus oleme mõelnud rohkem oma riigi ja saatuse peale.

"Ma usun, et see aasta näitas ka, et me võime tunda ennast tugevalt ja kindlalt, sest meil on sõbrad ja me ise oleme liitlased. Seetõttu olen ka kindel, et jõuluvana võib rahumeeli siiapoole sõita, ei ole hullu midagi," rääkis riigikogu esimees Eiki Nestor.

Jõgeva elanikud on lõppeva aastaga üldiselt rahul.

"Ei, väga tore oli," ütles Valve.

"Ja millised on teie soovid järgmiseks aastaks?" küsis ERR-i ajakirjanik.

"Et ikka tervis hea oleks vanainimesel, mis see pensionär ikka muud tahab," vastas Valve.

"Lõppev aasta on väga tegus olnud, et väga palju asju on tehtud ja korda saadetud ja väga palju üritusi on läbiviidud," lausus Martin ja leidis, et igati meeldejääv aasta on olnud.

"Et oleks ikka helgem ja tulevik parem, rõõmsam," poetas Raim.

Lume puudumise tõttu pole küll väga jõulutunnet tekkinud, aga ka see hakkab vaikselt inimesteni jõudma.

Martin nentis, et kahjuks tal veel jõulutunnet ei ole. "Aga tõime kuuse tuppa, et hakkab vaikselt tulema, et seda lund võiks rohkem olla," lisas ta.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: