Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Leedu seim kiitis heaks seaduseparandused sõjalise jõu kasutamise kohta rahuajal

Leedu sõjaväelased
Leedu sõjaväelased Autor/allikas: AFP/Scanpix

Täna võttis Leedu parlament vastu kaitseministeeriumi esitatud seadustepaketi, millega sätestatakse sõjalise jõu kasutamine rahuajal ning reglementeeritakse konkreetsemalt relvade, lõhkeaine ja sõjatehnika kasutamist.

Sätestati, et sõjaliste ülesannete täitmisel rahuajal kasutatakse vaid individuaalseid relvi ja erivahendeid, ning üksnes kaitse-eesmärgil. Sõjalist jõudu suuremas ulatuses võib kasutada üksnes erandjuhtudel: riigi territooriumi, õhuruumi ja mereterritooriumi kaitsmisel ning operatsioonide läbiviimisel terrori likvideerimiseks, vahendas ru.delfi.lt.

On kavas, et seadused jõustuvad jaanuaris.

Leedu kaitseministeeriumi teatel loovad seaduseparandused õiguslikud eeldused sõjalise jõuga reageerimiseks relvaintsidentidele maismaal ja Leedu õhuruumi ning mereterritooriumi rikkumistele, kui need kujutavad endast ohtu riigi julgeolekule. Samuti on nendega kinnitatud sõjalise jõu kasutamise põhimõtted rahvusvahelistel operatsioonidel.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: