Pärast rubla kukkumist ostavad narvakad olmeelektroonikat Ivangorodist ja Kingissepast

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Narva jõgi Hermanni ja Ivangorodi kindluse vahel Autor/allikas: RIA Novosti/Scanpix

Pärast Vene rubla kursi langemist 16. detsembril suundusid ettevõtlikud Narva elanikud oste tegema Venemaa piir taga asuvasse Ivangorodi ja Kingisseppa. Nagu märgib Eesti toll, on viimasel kahel päeval märgatavalt kasvanud narvakate poolt Eestisse toodud olmeelektroonika kogus.

Maksu- ja tolliameti tollikorralduse osakonna juhataja Ants Kutti rääkis ERR-i venekeelse uudisteportaalile, et alates eilsest on olnud märgatav, et narvakad on hakanud Venemaalt Eestisse tooma rohkem olmeelektroonikat, eriti telereid.

"Kõige tõenäolisemalt on see tingitud sellest, et rubla kurss euro suhtes on tugevasti muutunud, kuid toodete hindu ei jõutud kiiresti korrigeerida ja seetõttu muutus elektroonika ostmine Venemaalt soodsaks," ütles Kutti.

Portaali andmeil ostavad narvakad peale elektroonika Venemaa piirilinnade kauplustest ka rõivaid ja juveelitooteid. Kutti ei kinnitanud seda informatsiooni ega lükanud ka ümber.

"Kui see ei ole kaubasaadetis, siis pole alati arusaadav, kas inimesel on kaasas mingid juveelitooted või rõivad. Kaubasaadetiseks loetakse kaubad summas üle 300 euro. Rubla praeguse kursi juures on see juba suur raha," selgitas Kutti.

Rubla kurss euro suhtes on alates eilsest pidevalt muutunud ning kõigub praegu 80-85 rubla vahel euro eest. Alates suve lõpust ilmusid Ivangorodi tänavaile valuutavahetuspunktid. Ivangorodis käinute sõnul on nende arv alates detsembri keskpaigast suurenenud.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: