Lucas: Eesti e-teenused on oma valdkonna Rolls-Royce ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti esimene e-resident Edward Lucas leiab, et meie e-teenused on oma valdkonna parimad ning Eesti on suutnud oma kodanike isikuandmete privaatust tagada tõhusamini kui näiteks Suurbritannia.

„Ma pean Eesti puhul muljetavaldavaks seda, et Eestil on Euroopa parim e-valitsus. Te peaaegu leiutasite kogu e-valitsuse idee ja nende aastate jooksul, mis see on siin toiminud, on privaatsuse kohta tekkinud vähe ja turvalisuse kohta veelgi vähem küsimusi. Inimesed võivad usaldada X-teed ning neile meeldib mõte, et nad saavad jälgida, kes nende andmeid on vaadanud,“ ütles ta ERR.ee'le antud videointervjuus.

„Seega on see mitte-eestlastele, väljastpoolt tulijatele nagu Rolls-Royce'i, parima võimaliku auto, ostmine. Ma usaldan Eesti valitsuse võimet minu andmeid kaitsta palju rohkem kui Suurbritannia valitsuse oma - nemad on siiani olnud kodanike privaatsuse tagamise osas kohutavad,“ jätkas ta.

19. detsembri seisuga on Eestil 21 e-residenti, kes saavad kasutada näiteks meie e-valitsuse, internetipanganduse ja digiallkirja teenuseid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: